• Karel Záleský

Tým U12 i po Litoměřicích stále bez prohry

V 5. kole oblastního přeboru mladších minižáků U12 jsme jeli na palubovku Slavoje Litoměřice. Chtěli jsme potvrdit roli favorita a upevnit si tak 1. místo v průběžné tabulce. Již při rozcvičování bylo zřejmé, že soupeř není v plné síle, na palubovce se pohybovalo pouze 10 litoměřických hráčů.

Slavoj BK Litoměřice - BK Horejsek Děčín 27:93 (11:22, 19:42, 23:69)

V úvodním utkání, po trošku nervózním začátku, jsme pomalu začali navyšovat skóre, první čtvrtka skončila 11:22 v náš prospěch. Do druhé části jsme vstoupili soustředěněji, tvořili jsme kombinační hru a dařil se nám rychlý přechod na soupeřovu polovinu. Poločasové skóre 19:42. V přestávce jsme si dali za úkol vylepšit obranu, tlačit na soupeře a lépe bojovat pod koši. Díky zlepšené obraně a soustředěnému výkonu v útoku skončila 3. čtvrtina 4:27. „Druhá“ pětka dostala za úkol nedostat více než „první“. Chlapci výzvu přijali a bojovali ještě více než ve druhé čtvrti. Obranou po celém hřišti a snahou o zdvojování získali spoustu míčů a snadno zakončovali. Poslední část vyhráli 24:3, celý zápas tedy skončil výsledkem 27:93.

Vojtíšek 21, Žižka 12, Trbola 10, Horák 8, Fichtner 7, Ďurana 6, Dvořák 5, Hýža 4, Raymond 4, Sýkora 4, Randýsek 4, Kampy 3, Techl 2, Rejthar 2, Oborník 1.

Slavoj BK Litoměřice - BK Horejsek Děčín 35:110 (9:39, 20:57, 29:84)

V následujícím utkání jsme navázali na kvalitní výkon z druhého poločasu prvního utkání. Dařila se nám osobní obrana po celém hřišti a rychlý přechod do útoku zakončený pěknými akcemi, které se musely líbit i přítomným divákům. Škoda jen, že hřiště se často podobalo spíše kluzišti, naši hoši měli problém se udržet na nohách a snaha o vypíchnutí většinou skončila propadnutím se hráče za míč, což soupeř trestal snadným košem. Velmi kvalitní a týmový výkon všech hráčů skončil celkovým výsledkem 35:110 pro náš tým.

Vojtíšek 24, Žižka 15, Dvořák 14, Trbola 11, Randýsek 11, Raymond 8, Ďurana 5, Oborník 4, Kampy 4, Fichtner 4, Rejthar 4, Sýkora 4, Horák 2, Hýža, Techl.