• Viktor Jezbera

U17A - Vezou dvě výhry

Komentář trenéra: V sobotním utkání jsme se představili na palubovce Kary Trutnov, která byla před utkáním jednoznačným favoritem. My přijeli v okleštěné sestavě ale i přesto jsme od první minuty udávali tempo a zejména díky naším rychlým protiútokům a přesné střelbě dokázali soupeři odskočit na dvouciferný rozdíl. Náš náskok se postupně navyšoval až na 19 bodů v 7. minutě třetí čtvrtiny. Poté jsme však začali být pasivní a soupeř dokázal náš náskok téměř zlikvidovat. Koncovku utkání jsme si však zkušeně pohlídali a tak si odvážíme velmi cennou výhru.

BK Kara Trutnov - BK Horejsek Děčín 61:72 (12:18,28:39,47:57) Body: Janoušek 28, Josefus 17, Lipenský 10, Písařík 9, Vanický 4, Turek 2, Fichtner 2. Ostatní: Josefus 11 doskoků, 3 asistence, 5 získaných faulů, Písařík 3x3, 3 získané míče, Lipenský 1x3, 8 doskoků, Janoušek 2x3, 15 doskoků, 2 asistence, 7 získaných faulů, 3 získané míče, Vanický 10 doskoků.

Komentář trenéra: Velmi ospalý první poločas, v kterém jsme míjeli koše z pozic odkud by je trefil i jednooký Jan Žižka. Ve třetí čtvrtině jsme vytáhli obranu a jedním protiútokem za druhým jsme rozhodli o našem vítězství. Pořád je ve hře spousta chyb, ale pokud navážeme podobnými výkony za 14 dní, tak budeme mít šanci vrátit Chomutovu, resp. USK Praha prohry z prvního hracího víkendu.

BC Kolín - BK Horejsek Děčín 55:90 (13:22,33:38,41:71) Body: Janoušek 34, Lipenský 15, Písařík 14, Josefus 9, Vanický 8, Fichtner 4, Julák 2, Turek 2, Kunst 2. Ostatní: Josefus 7 doskoků, 4 získané fauly, Písařík 2x3, 7 doskoků, 4 získané fauly, Lipenský 9 doskoků, 3 asistence, 3 získané fauly, 3 získané míče, Janoušek 2x3, 16 doskoků, 4 získané fauly, 5 získaných míčů.