• Radek Kroupa

U17A - První vítězství a osm hrozných!

Komentář trenéra: Do utkání s Domažlicemi jsme vstoupili velmi vlažně na obou stranách hřiště, nechali jsme si dát 5 trojek za první čtvrtinu, ale sami jsme naštěstí také proměňovali. Celé utkání se vedení přelévalo ze strany na stranu. Dvě a půl minuty před koncem prohráváme o 5 bodů, avšak zbylý úsek hry vyhráváme 15:0 a připisujeme si první domácí vítězství v play-out.

BK Horejsek Děčín - Jiskra Domažlice 82:72 (21:20,38:38,59:62) Body: Josefus 29, Písařík 20, Lipenský 13, Fichtner 9, Marek 5, Ďurana 4, Vanický 2. Ostatní: Josefus 4 získané fauly, Písařík 3x3, Lipenský 1x3, Fichtner 1x3, 4 získané fauly, Marek 1x3.

Komentář trenéra: "8 HROZNÝCH" nikoliv v režii Quentina Tarantina a nikoliv v kině Sněžník, ale na palubovce Armex Sportcentra mohli vidět diváci v neděli od 9:00. To co jsme předváděli po celý zápas jsem hodně dlouho nezažil! Absolutní nekoncentrace na utkání, zahazování košů i z pozic, odkud by se trefil i Stevie Wonder, přihrávky soupeři do rukou, aby měli co nejsnažší práci v zakončení, individualistické zakončování, lenost v obraně zabojovat o odražený míč atd. S tímto přístupem nemáme v lize co dělat! Dá se prohrát všelijak, ale nikdy ne s takto trapným vystoupením co jsme předvedli. Čekají nás poslední dva zápasy play-out, při kterých budeme muset hodně zabrat, abychom udrželi šanci na udržení v lize.

BK Horejsek Děčín - Tigers Basketball České Budějovice 46:73 (10:14,21:34,34:51)

Body: Písařík 15, Josefus 8, Marek 8, Ďurana 6, Lipenský 3, Kodytek 2, Fichtner 2, Vanický 2. Ostatní: Písařík 3x3, Lipenský 1x3, Marek 2x3.