• Jana Šalovská

U14 dívky - Proč nejsme větší?

BK Děčín - TJ Slovan Varnsdorf 57:63 (10:16, 21:35, 45:45)

Varnsdorf posílil v nové sezóně o hráčky z Jablonce nad Nisou, a tak nabyl na výškové převaze. Tudíž osobní obrana a rychlý protiútok, tak zněl pokyn pro naše holky.

I. čtvrtina - kdyby se hrálo na kdyby, vyhrály bychom ji o 20 bodů. Zvláště Hodboďová minula půlku ze svých střel, i když pravdou je, že byla faulovaná, z následných TH 6/1. Stav 16:10.

II. čtvrtina - celkem vyrovnaná, pravidelně jsme se střídaly se soupeřkami v úspěšných trefách do koše, ovšem my jsme ztrácely 6 bodů. Za stavu 21:27 jsme ztratily 10 bodů neúspěšnými zmatečnými protiútoky. Ovšem hosté vyhráli čtvrtinu po šňůře 10 bodů za poslední 2 minuty. Stav 21:35.

III. čtvrtina - nástup našich hráček v posílené rozehře. Pohledné protiútoky se shozem na Hodboďovou, 8 bodů za sebou a k ní se přidaly Kulhánková, Seilerová a Spurná. Stav 45:45.

IV. čtvrtina - nervózní průběh nahoru dolů. V 7. minutě za stavu 56:57 bych vypnula ukazatel stavu. Z přemíry snahy došlo ke ztrátám míčů, nesplněný pokyn z timeoutu … prohra 57:63.

Varnsdorf nás přeskákal v obranném i útočném doskoku. Za hosty se 22 body podílela na skóre výborná Jirchářová a 14 body Juričová. Naše hráčky se na skóre podílely všechny.

Celé utkání jsme dotahovaly, to stojí mnoho sil. Oceňuji, že bodové manko 14 bodů holky dotáhly a bojovaly každou vteřinu po celou hrací dobu. Myslím, že přítomní diváci viděli pěkné utkání. Hráčky Děčína hrály se Srdcem válečnic.

Body: Školníková 12, Hodboďová 11, Kulhánková 8, Jindrová 6, Procházková 5, Andrlová 4, Spurná 4, Seilerová 4, Kmínková Mag. 2, Štěpničková 1.