• Jiří Fiala

U19 holky - Nemohoucnost v útoku a špatné řešení protiútoků

ŠBK Sadská - BK Děčín 68:57 (14:14, 31:29, 49:44) Komentář k utkání v Sadské:

Do Sadské jsme odcestovali z cílem vrátit soupeři domácí porážku. Během první poloviny utkání jsme byli aktivnějším týmem, ale neproměňování otevřených střel z bezprostřední blízkosti koše a špatné řešení rychlých protiútoků nás zabrzdilo ve vytvoření náskoku a tak poločas prohráváme 31:29. V druhém poločase jsme opět pokračovali v nemohoucnosti v útoku a domácí nás trestaly zpoza tříbodového oblouku (celkem 7 trojek). V poslední čtvrtině nám bohužel došly síly a tak si odvážíme jedenáctibodovou prohru. Body: Žižková 11 (8/5), Špryslová a Šulhánková po 10, Votrubcová 9 (6/4), Kunclová 8, Machková 7 (2/1), Juřičková 2

PORG Basket - BK Děčín 63:52 (10:12, 23:28, 44:43) Komentář k utkáni v Praze od Karolíny Juřičkové:

Dnešní utkání začalo vyrovnaně. Díky dobré obraně a povedeným zákrokům jsme v první čtvrtině vedli o 2 body. Náskok jsme dokazali udržet i ve druhé čtvrtině, která skončila stavem 16:13. Avšak ve třetí čtvrtině se stav obrátil v soupeřův prospěch. Kvůli našim špatným doskokům, přihrávkám a zbytečným ztrátám, kterých soupeř využil ve svůj prospěch. Ve čtvrté čtvrtině jsme se snažili navýšit naše skóre, ale bohužel se nám nevedlo ve střelbě ani v nájezdech kvůli zonové obraně soupeře. Proto konečný stav skončil výsledkem 52:63 Body: Žižková 17 (1x3, 3/2), Kunclová 15 (1x3), Machková 8, Votrubcová 6, Špryslová 3 (1x3), Faltinová 2, Šulhánková 1 (2/1)