• Radek Kroupa

U17 - Pochvala především obrany a boj až do konce

TJ Slovan Varnsdorf - BK Děčín 59:67 (10:18,22:35,40:52)

Komentář trenéra: Náš poslední zápas v tomto kalendářním roce jsme odehráli ve Varnsdorfu. Tak jako v sobotu to byl zápas, ve kterém jsme byli pořád bodově před soupeřem. Bohužel se nám nedařila střelba z dálky a tak byl soupeř pořád na dostřel. Nejvyšší vedení v zápase bylo několikrát o 13 bodů. Musím pochválit zejména obranu, až na občasné zapomenutí box outu...dostali jsme jen 59 bodů, což je dobré. V poslední čtvrtině se domácí přiblížili maximálně na 6 bodů a naší dobře zvládnutou koncovkou jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Body: Fichtner 18, Váňa 14, Rozsypal 11, Novák 9, Kubíček 5, Fujera 4, Sťahel 4,

Kunst 2.

Ostatní: Kubíček 1x3, Rozsypal 2x3, 2 získané fauly.

BK Kondoři Liberec - BK Děčín 93:79 (19:22,33:37,57:63,75:75)

Komentář trenéra: Sobotní utkání v Liberci jsme začali dobře, především zásluhou Lukáše Rozsypala. Téměř celé utkání jsme byli bodově před Libercem, nejvyšší rozdíl ve skóre byl v 8. minutě 2. čtvrtiny, kdy jsme vedli o 10 bodů. Po time-outu domácích jsme poslední 2 minuty prohráli 0:6 a v poločase jsme vedli o 4 body. Druhý poločas se hrál pěkný, vyrovnaný basket na obou stranách. V 6. minutě 4. čtvrtiny se Kondoři dostali bodově před nás 73:69. Poté jsme se opět dostali do vedení o 2 body, Liberec srovnal skóre 10 vteřin před koncem. My jsme měli ještě 5 vteřin na vítěznou střelu, kterou jsme bohužel neproměnili. V prodloužení nás domácí jasně přehráli a tudíž vyhráli. Naši hráči na palubovce odevzdali vše co mohli, za což jim patří pochvala.

Body: Novák 19, Fichtner 14, Rozsypal 14, Kubíček 11, Váňa 7, Fujera 6, Sťahel 6, Kunst 2.

Ostatní: Kubíček 3 získané fauly, Novák 3 získané fauly, Rozsypal 2x3.