• Karel Záleský

U12 - V novém roce vítězně

K prvnímu turnaji letošního roku a zároveň prvnímu turnaji nové „trojičky“ (Děčín, Litoměřice, Teplice) jsme vyrazili na palubovku Slavoje Litoměřice. Na turnaj jsme jeli jako papíroví favorité, se soupeři jsme však v této sezóně ještě nehráli.

Cesta do Litoměřic proběhla hladce a přijeli jsme dříve, než jsme předpokládali, stihli jsme tedy ještě sledovat 15 minut z prvního utkání mezi Litoměřicemi a Teplicemi. Hra byla vyrovnaná a Teplice rozhodly o svém vítězství 39:51 (8:12, 19:26, 33:34) až v posledních minutách.

BK Teplice - BK Děčín 26:83 (3:24, 17:45, 20:68)

Po první čtvrtině bylo vlastně už rozhodnuto, kdo tento duel vyhraje. Do utkání se zapojilo všech našich 15 hráčů, a každý přispěl svým dílem k vítězství.

BK Děčín - Slavoj BK Litoměřice 113:29 (38:3, 57:16, 70:27)

Utkání s Litoměřicemi bylo zároveň dalším do Oblastního přeboru, vítězstvím jsme si chtěli pojistit druhé místo v tabulce. Od začátku jsme celoplošnou osobní obranou nedovolili soupeři rozehrát, a po čtvrtinách 38:3, 19:13, 13:11, 43:2 jsme vyhráli i druhý zápas sobotního dne. První a poslední čtvrtinu odehráli zkušenější hráči, druhou a třetí pak hráči ročníku 2006 a ti méně zkušení z ročníku 2005.

Do utkání nastoupili: Radnoty, Šivr, Černý, Rajchl, Čech, Žižka, Flemmer, Andelt, Polakovský, Bečka, Kučera, Kolář, Kroll, Tomka, Štípek.

Děkujeme rodičům, kteří nás přijeli do Litoměřic podpořit. Další kolo se hraje 22. 1. 2017 od 11 hodin na naší palubovce v Děčíně.