• Jiří Fiala

U19 dívky - Vítězný víkend

BK Horejsek Děčín - ŠBK Sadská 68:57 (17:19, 34:30, 53:45) Komentář k utkání:

V sobotním utkání jsme přivítali soupeře, před kterým jsme se museli v předchozích dvou utkání sklonit. Tentokrát byl však celý tým odhodlaný Sadskou porazit a také k tomu zápasu přistoupil tak jak měl. I přes 7 vstřelených trojek soupeře jsme bránili s velkou energií a nebýt neproměňování střel z blízké vzdálenosti koše, mohl být výsledek ještě vyšší. Pochvala týmu za nasazení v obraně. Body: Machková 16 (6/4), Kunclová 12, Žižková 10 (3/2), Švarcová 8 (2/0), Votrubcová 8, Špryslová 8, Galašová 4, Šulhánková 2

BK Horejsek Děčín - PORG Basket 59:54 (13:16, 25:29, 43:44) Komentář k utkání:

V netradičním nedělním čase jsme opět přivítali soupeře, s kterým jsme letos ještě neochutnali pocit vítězství. Soupeř dorazil pouze v pěti hráčkách, nicméně už před zápasem jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, jelikož nás čeká dobývání pražské zónové obrany.

Moje předpoklady se potvrdily a nastal po celých 40 minut boj o každý míč. My jsme bohužel nenavázali na sobotní aktivní přechod na útočnou polovinu a nadále pokračovali ve festivalu zahozených střel.

Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s jednobodovým mankem, avšak posledních 10 minut patřilo dvojici Žižková - Machková, které byly jedinými střelkyněmi našeho týmu ve čtvrté části.

Připisujeme si tedy i druhé víkendové vítězství, nicméně do konce sezony přicházíme o Klárku Votrubcovou, které tímto přeji trpělivost a brzký návrat na palubovku. Body: Žižková 18 (4/0), Machková 16 (2/2), Šulhánková 9 (1x3), Kunclová 8 (2x3), Špryslová 4, Galašová 2, Votrubcová 2