• Jan Skokan, Robert Landa

U14 B - Už mají pár výher

Na druhou výhru s rivalem z největších dosáhli kluci z družstva U14B. V nedělním utkání pak odehráli ucházejících 34 minut.

BK Sluneta Ústí n.L. - BK Horejsek Děčín B 32:51 (8:11, 18:23, 26:38)

trenér Jan Skokan:

Druhého vítězství v soutěži dosáhlo naše družstvo ke své radosti a potěšení rodičů. Menší soupeř vycházel z těsné obrany a až nepříjemného tlaku na naše hráče. Naštěstí z faulů tentokrát dokázal náš tým těžit, poměrně slušným procentem trestných hodů (25/11).

Po vyrovnaném začátku se družstvo Slunety dostávalo pod psychický tlak, když naše výšková převaha byla doslova hradbou pro náš koš a soupeř skóroval jen z brejků. Postupně náš tým převzal iniciativu a od druhého poločasu jasně dominoval.

Zasloužená pochvala všem, ale těch neproměněných šancí!

Body: Fichtner 10, Veselý V. 10, Iliev 10, Frost 8, Horák 5, Techl 4, Veselý J. 2, Pěnkava 2.

(více fotografíí od paní Kučírkové zde)

BA 2006 Roudnice nad Labem - BK Horejsek Děčín B 78:50 (17:17, 33:24, 60:38)

trenér Robert Landa:

Nedělní výsledek s Roudnicí je naším nejlepším v letošní historii měření sil s tímto celkem (23:84, 39:77, 31:84). 50 bodů je zároveň naše třetí nejlepší ofenzivní produkce (61, respektive 51 bodů dvakrát stačilo na složení Slunety).

Výborná první čtvrtina, potěšující poločasový výsledek. Velmi nespokojený jsem s šesti minutami utkání v druhém poločase - zde jsme dva úseky hry (na začátku třetí za dvě minuty -10, na začátku čtvrté -14) prohráli 24:0 a připravili jsme se tak o reprezentativnější celkový výsledek.

Někteří kluci zatím nedokáží plně využívat své dovednosti bez vnější motivace - ještě s „trenérem v zádech“ a v částech, kdy se daří, jsou aktivní (sprintují, driblují, přihrávají, zakončují, doskakují, brání, bojují), v nepohodě se však stáhnou, schovávají, přenášejí odpovědnost na druhé. Nikdy negativně nekritizuji chyby plynoucí z aktivity, ale vadí mi pasivita, obavy, nerozhodnost. Ale i na tom budeme dál pracovat.

Dobré byly poslední tři minuty, kdy se kluci zvedli a vyhráli je 8:0.

Body: Veselý V. 11, Horák D. 9, Frost 6, Loun 6, Fichtner 5, Kampy 4, Raymond 4, Oborník 2, Techl 2, Iliev 2.

Příští neděli jede družstvo U14B pro dva body do Berouna.