• Jiří Fiala

U19 - Vysoká výhra a smolná prohra

BK Horejsek Děčín - Sokol Žižkov 83:48 (16:10, 34:19, 64:35) Komentář k utkání:

V sobotním utkání jsme i přes pomalejší začátek splnili roli favorita a vyzkoušeli si různé varianty na obrané i útočné polovině. Soupeř i přes svojí výškovou převahu nekladl větší odpor a my díky rychlé hře dopředu a kvalitnímu obranému doskoku zvyšovali náskok až do konce utkání. Body: Trbola 16, Pytlík 14, Lipenský 14 (5/4), Ďurana 13 (3/3), Písařík 12 (2/1, 1x3), Anderle 9 (3x3), Fichtner 3 (1x3), Turek 2

BK Horejsek Děčín - Sokol Vyšehrad 75:81 (22:22, 32:47, 57:61) Komentář k utkání:

Smolná prohra s týmem, který jsme měli porazit. Katastrofální druhá čtvrtina, kdy jsme nebyli schopni ubránit vůbec nic, se bohužel promítla na celkovém obrazu hry. I přesto, že jsme ve druhém poločase dotáhli náskok soupeře na jediný bod a měli několik šancí jít do vedení, nikdy jsme se do něj nedostali. Bohužel se k výborně střílejícímu Lipenskému nikdo jiný nepřidal a pouhé tři proměněné trojky z x pokusů nás stály vítězství.

Stínem utkání je také zranění Fichtnera a nenasazení Anderleho, na které se však nemůžeme vymlouvat. Za 14 dní nás čeká poslední utkání play out skupiny v Ústí nad Labem, kde se pokusíme zabojovat o tolik potřebné vítězství, abychom se vyhnuli sestupu. Body: Lipenský 35 (2x3, 12/11) Trbola 11 (1/1), Vanický 8 (3/2), Písařík 7 (1x3), Ďurana 6 (4/0), Fichtner 3 (1x3), Fujera 3 (1x3), Pytlík 2