• Jiří Fiala

U19 holky - Krásná tečka za sezonou

BK Horejsek Děčín - Sokol Nusle B 60:58 (19:10, 30:21, 49:40) Komentář trenéra: V posledním utkání letošní sezony jsme přivítali tým z Nuslí a zároveň se jednalo o utkání, ve kterém se rozhodovalo o konečném pořadí v tabulce. Pokud by soupeř vyhrál, pak by se dostal před nás a my bychom skončili až na páté pozici, což by pro nás bylo jistě zklamání.

Na soupeře jsme vlítli od první minuty a po první čtvrtině si vypracovali devítibodové vedení. Jelikož druhá a třetí čtvrtina skončily vyrovnaně, tak i do poslední části hry jsme vstoupili s devítibodovým náskokem, který však během dvou minut vzal za své. Posledních 7 minut se bojovalo o každý koš, o každý odražený míč a každý doskok.

Vteřinu před koncem jsme se dostali do dvoubodového vedení a i přes závěrečný tříbodový pokus hostí jsme uhájili výhru.

Pochvala všem, které nastoupily, jelikož jsme utkání opět odehráli v užší sestavě, ale všechny hráčky bojovaly jako lvice a za to jim patří kredit.

Body: Šulhánková 15 (5/1), Galášová 12 (6/2), Švarcová 12, Špryslová 10, Juříčková 6, Machková 5.