• Jiří Fiala

U19 - Příprava se Zgorzelcem

BK Děčín - Turow Zgorzelec 68:79 (25:12, 27:29, 58:62)

V prvním přípravném utkání jsme se utkali s polským Zgorzelcem. Výškově vyspělejšího soupeře jsme zaskočili v první čtvrtině rychlou hrou a přesnou střelbou z delší vzdálenosti, díky které jsme se dostali do dvouciferného vedení. Hosté však od druhé čtvrtiny zagresivnili obranu a zlepšili návrat do obrany a tak poločas skončil jednobodovým vedením pro hosty.

V druhém poločase pokračoval pěkný basket na obou stranách a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. 5 minut do konce vedeme pětibodovým rozdílem, avšak soupeř neskládá zbraně a bodovou šňůrou 17:1, během které jsme zahodili 7 trestných hodů za sebou, otáčí zápas na svoji stranu a vítězí 79:68.

Kvalitní příprava proti těžkému soupeři, která nám ukázala kde máme mezery a na čem je třeba dále pracovat.

Body: Janoušek 16 (TH 5/4), Anderle 14 (2x3), Lipenský 11 (1x3, 4/0), Vanický 10 (1/0), Rozsypal 6 (2x3), Písařík 5 (1x3, 2/0), Machýl 4 (2/2), Fujera 2. TH 14/6.