• Radek Kroupa

U17 - Domácí přípravný miniturnaj

BK Horejsek Děčín - BK Teplice 65:78 (24:22, 33:38, 45:55)

V prvním utkání turnaje byla vidět nesehranost našeho celku, jelikož tým je spojen z hráčů U17 a U15. V prvním poločase byl průběh utkání vyrovnaný, žádný s týmů se nedostal do většího bodového trháku. Ve druhém poločase jsme polevili v aktivitě a hráči Teplic toho začali využívat ve svůj prospěch, když se dostali do dvouciferného vedení, které si udrželi až do konce utkání. Zápas to nebyl špatný, škoda neproměněných volných střel a šoupáků z podkoše.

Body: Rozsypal 17, Abraham 10, Sťahel 10, Váňa 8, Vasiliak 7, Cita 7, Šešulka 5, Helvig 2.

Sokol Vyšehrad - BK Horejsek Děčín 96:42 (25:10, 50:18, 73:32)

Proti vyššímu a silovějšímu soupeři z Prahy, který navíc hraje ligu U17, jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. To se potvrdilo hned v prvním poločase, kdy Vyšehrad jasně ukázal, kdo bude v utkání mít navrch. V poločasové přestávce jsme si řekli, jak budeme hrát, ale nástup do 3. čtvrtiny vypadal, jako kdyby žádná poločasová porada nebyla. Vyšehrad začal sérií 12:0. Po timeoutu jsme následující úsek do konce čtvrtiny vyhráli 14:11. V poslední čtvrtině opět Vyšehrad ukázal svojí kvalitu a nám už se tolik nedařilo.

Body: Rozsypal 9, Šešulka 9, Váňa 9, Vasiliak 4, Sťahel 4, Abraham 2, Helvig 2, Cita 2, Freiberg 1.

BK Teplice - Sokol Vyšehrad 37:73 (16:24, 22:40, 31:59)

Konečné pořadí: 1. Sokol Vyšehrad, 2. BK Teplice, 3. BK Horejsek Děčín.

Oba zápasy byly kvalitní přípravou na nadcházející sezonu. Chtěl bych poděkovat týmům Sokola Vyšehrad a BK Teplice za přijetí pozvání na tento turnaj.