• Karel Záleský

Mezinárodní přípravný turnaj U13 v Děčíně

V neděli 17. září 2017 se na děčínské palubovce uskutečnil Mezinárodní přípravný turnaj hráčů U13. Pozvání přijaly týmy Dresden Titans, TBV04 (výběr hráčů ročníku 2005 z Jeny, Gothy a Erfurtu), TJ Slovan Varnsdorf a naši děčínští hráči U13.

Úvodní vhození bylo v 9 hodin ráno a zahájilo utkání mezi BK Horejsek Děčín a Dresden Titans.

Dresden Titans - BK Horejsek Děčín 45:33 (11:7, 26:17, 38:27)

Vyrovnaný začátek napovídal, že utkání pro nás nebude vůbec lehké. Poté Titáni udeřili. Bohužel jsme neudrželi tempo z první čtvrtiny, kdy jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii, v níž jsme neproměňovali snadné střely. Ve druhé čtvrtině jsme dostali lekci z produktivity, soupeř dával snadné koše a nám se nedařilo vypořádat se s těsnou osobní obranou po celém hřišti. I ve druhé půlce měl soupeř lehce navrch a dotáhl tak utkání k prvnímu vítězství v turnaji 53:21.

TBV04 - TJ Slovan Varnsdorf 66:15 (17:2, 25:6, 50:9)

Ve druhém utkání turnaje se střetly týmy TJ Slovan Varnsdorf (hrající ligu U14) a TBV04. Německý tým zaskočil varnsdorfské rychlou kolektivní hrou a dokráčel si jistě pro své první vítězství 66:15.

BK Horejsek Děčín - TJ Slovan Varnsdorf 40:27 (8:7, 14:8, 36:17)

Dalším zápasem na pořadí dne bylo severočeské derby se Slovanem Varnsdorf. Po první čtvrtině se zdálo, že zápas bude vyrovnaný až do úplného konce, tak jako naposledy ve Varnsdorfu v rámci letní přípravy (konečný výsledek 52:52). Ve druhé čtvrtině však naši kluci zapnuli a odskočili na rozdíl 6 bodů.

Ve zlepšeném herním projevu jsme pokračovali i ve druhém poločase. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli vysoko 22:9 hlavně díky nesobecké a kolektivní hře všech hráčů. A tak do poslední části už zasáhli více i hráči z lavičky, a ti dotáhli zápas do vítězného konce 40:27.

TBV04 - Dresden Titans 53:21 (10:5, 26:9, 39:17)

Souboj dvou německých výběrů byl pěkným představením mládežnického basketbalu. Celoplošná osobní obrana, hra 1-1, kombinace hoď a běž. Od začátku se ujali vedení chlapci z TBV04. Nepolevujícím tlakem na soupeře z Drážďan dotáhli utkání do vítězného konce.

TBV04 - BK Horejsek Děčín 53:28 (16:8, 24:14, 36:24)

Fyzicky vyspělejší soupeř nám dělal potíže převážně v rozehrávce a na doskoku. Naši hoši srdnatě bojovali, první čtvrtinu jsme se opět adaptovali na rychlejší hru soupeře, ve druhé a třetí čtvrtině jsme hru srovnali; tato část utkání skončila 20:16 pro TBV04. V poslední části dostala příležitost celá lavička. Všichni hráči předváděli pěknou odvážnou kombinační hru, v zakončení se nám však proti fyzičtějšímu soupeři nedařilo.

Dresden Titans - TJ Slovan Varnsdorf 46:33 (15:17, 27:23, 39:25)

Poslední zápas turnaje měl být, podle výsledků, jednoznačnou záležitostí drážďanských. Varnsdorfští však nechtěli dát svou kůži lacino a do poločasu statečně Titánům vzdorovali. Po poločase však hoši z Drážďan přepnuli na vyšší stupeň a vyhráli čtvrtinu 12:2. V poslední části si už svůj náskok pohlídali a vyhráli 46:33.

Pořadí v turnaji:

1. místo TBV04 2. místo Dresden Titans 3. místo BK Horejsek Děčín 4. místo TJ Slovan Varnsdorf

Turnaj splnil má očekávání, přivedl kvalitní soupeře do přípravy a prověřil naši kondici před nadcházející sezónou. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedené výkony.