• Radek Kroupa

Muži SčL - Přípravný turnaj v Mělníku

O víkendu 23.-24. září 2017. jsme odehráli přípravný turnaj v Mělníku pod názvem „Memoriál kpt. Otakara Jaroše“.

​​AŠ Mladá Boleslav B - BK Horejsek Děčín 60:85 (17:22, 31:37, 52:61)

V prvním zápase jsme se střetli s týmem AŠ Mladá Boleslav B. Celé utkání jsme byli ve vedení několika bodů. V poslední čtvrtině se nám podařilo utrhnout se do většího vedení. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 24:8 a celé utkání 85:60.

Body: Bažant 16 (4/3, 3x3), Žáček 15 (7/5, 2x3), Tomášek 13 (7/5, 2x3), Hammerle 10 (6/4), Malý 10, Beran 6, Vilikus 5, Bolfík 4, Trbola 4, Fiala 2.

BK R&J EBC Mělník - BK Horejsek Děčín 63:70 (13:20, 30:33, 43:48)

Ve druhém utkání nás čekal domácí tým Mělníka, na toto utkání si našli cestu i diváci. Domácí hráli nepříjemnou zónovou obranu. Nedařilo se nám tolik střelecky, utkání bylo spíše ubojované. Každopádně velmi cenné vítězství proti domácím.

Body: Hammerle 14, Tomášek 14 (4x3), Žáček 9 (1x3), Fiala 7 (2/2, 1x3), Trbola 6 (4/4), Bažant 6, Malý 6 (4/4), Beran 5 (1x3)

​​BK Horejsek Děčín - BK Příbram 72:75 (20:22, 32:43, 41:60)

První nedělní zápas proti Příbrami nám vůbec nevyšel. Nedařilo se nám v útoku (neproměňovali jsme volné střely, malý důraz při zakončení z pod koše atd.). Problém jsme měli i v obraně, díky tomu, že tým Příbrami hodně běhal a my spolu špatně komunikovali.

Do poslední čtvrtiny jsme postavili zónovou obranu, která sklízela úspěch, kdy jsme se pár získanými míči a jednoduchým zakončením dostali na dostřel Příbrami. Bohužel se nám nepodařilo dostat přes soupeře a ten si na konci pohlídal vítězství proměněnými koši.

Body: Bažant 20 (6x3), Hammerle 11 (4/2), Žáček 8 (2x3), Trbola 8, Malý 6 (2/0), Fiala 6, Tomášek 5 (2/1), Beran 4, Bolfík 4.

​​BK Horejsek Děčín - BA Louny 54:74 (17:23, 33:51, 45:70)

Poslední zápas na turnaji jsme hráli hned po zápase s Příbramí. Na našem týmu byla vidět únava z předchozího utkání. Zkušeně hrající Louny, diktovaly tempo hry již od začátku. Nám se nedařilo jak v útoku, tak v obraně. Zajímavostí je počet střílených trestných hodů v první čtvrtině 27! Za celý zápas se pak střílelo celkem 49 šestek.

Body: Tomášek 21 (6x3), Trbola 14 (4/2), Bolfík 6, Bažant 6 (2/1), Fiala 3 (2/1), Žáček 3 (3/3), Malý 1 (2/1).