• Karel Záleský

U13 - Povinné výhry nad slabším soupeřem

BK Teplice - BK Horejsek Děčín 31:77 (3:20, 10:39, 26:56) a 15:78 (4:19, 8:40, 13:59)

Ve druhém kole přeboru chlapců U13 jsme vyrazili v sobotu 14. října 2017 na palubovku papírově slabších hráčů BK Teplice.

Fyzicky vyspělejší soupeř přes prázdniny opět trošku povyrostl a my se museli vyrovnávat s jejich výškovou převahou. To se díky kvalitní obraně a kolektivní spolupráci v útoku první poločas velice dobře dařilo a do šatny se odcházelo ze příznivého stavu 10:39.

Bohužel se nám nepovedl nástup do druhého poločasu, tepličtí nesložili zbraně a přitvrzením v obraně nám dělali velké potíže v rozehře i na doskoku. Od 5. minuty 3. čtvrtiny do 3. minuty 4. čtvrtiny jsme si dali „oraz“ a prohráli tuto část 16:2. Po důrazném time-outu se chlapci vzpamatovali a dohráli utkání do vítězného konce, kdy posledních 6 minut jsme vyhráli 18:0.

Do druhého utkání jsme vstoupili koncentrovaně, udrželi jsme pozornost v obraně a pěkně spolupracovali v útoku po celou dobu utkání. Zápas jsme s přehledem vyhráli 78:15. Na palubovku se dostali všichni hráči z lavičky a zaslouží si pochvalu za předvedené výkony.

Děkuji všem fanouškům, kteří nás přijeli do Teplic podpořit.

Příští utkání odehrajeme 2. listopadu 2017 od 16 hodin, kdy na domácí palubovce přivítáme hráče ústecké Slunety.