• Jiří Fiala

U19 - Díky vlastním chybám dvě prohry v Praze

GBA B - BK Horejsek Děčín 98:88 po prodloužení

Dobrý bojovný výkon jsme podali v pražských Stodůlkách, nicméně i přes vedení o 8 bodů před poslední čtvrtinou jsme nedokázali zápas dotáhnout do úspěšného konce díky naší neschopnosti proměnit jednoduché střely z pod koše. Dařilo se nám zpoza oblouku (10x3), nicméně produkce z vymezeného území byla žalostná a tak jsme se sami připravili o výhru.

Body: Janoušek 19 (2x3, 3/1), Písařík 16 (1x3, 1/1), Lipenský 13 (1x3), Vanický 12 (5/4) Novák a Fichtner po 9 (oba 2x3, 2/1), Ďurana 7 (1x3), Rozsypal 3 (1x3). TH:13/8

Sokol Vyšehrad - BK Horejsek Děčín 75:66 (21:12, 32:29, 48:43)

Ani ve druhém utkání v Praze jsme nedokázali zvítězit. V prvním poločase jsme nedokázali ubránit jedna na jedna a kupili jsme minižákovské ztráty, jako bychom ani nechtěli vyhrát.

Ve druhém poločase jsme se na chvíli dostali před soupeře, nicméně ke konci se domácí několikrát trefili z tříbodového území a nám už chyběli síly na zvrat.

Obě dvě utkání jsme mohli vyhrát, ale vlastníma chybami přicházíme o důležité body, které budou v konečném zúčtování hodně chybět.