• Jiří Fiala

U19 - Důležité výhry na domácí palubovce

BK Horejsek Děčín - SŠK Slaný 92:66 (29:24, 54:39, 74:54)

V sobotním utkání k nám zavítal soupeř ze Slaného. Od začátku se hrál pohledný útočný basketbal, obě dvě družstva se nejspíše rozhodla, že dneska bránit nebudou a tak první čtvrtina končí 29:24.

V druhém kvartálu jsme přece jenom trošku utáhli šrouby v obraně, nicméně i tak se pokračovalo v útočném basketbalu na obou stranách. My si však díky přesné mušce zpoza oblouku (do poločasu 6 trojek, celkem 11), dokázali vypracovat poločasové patnáctibodové vedení.

V druhém poločase jsme bod po bodu navyšovali naše vedení až na konečných 92:66. Hrál se pohledný basketbal se spoustou pěkných akcí, které se museli děčínským příznivcům líbit.

Kéž by do každého utkání nastupovali hráči s takovou energií a soustředěností jako dneska. Pochvala všem co vyběhli na hřiště.

Body: Písařík 21 (1/1, 2x3), Novák 18 (2/2, 2x3), Fichtner 15 (2/2, 3x3), Rozsypal 14 (2/2, 2x3), Ďurana 10 (2/1, 1x3), Janoušek 5 (6/1), Vanický 4, Fujera 3 (1x3), Julák 2.

BK Horejsek Děčín - Levharti Chomutov 103:68 (24:18, 50:36, 70:53)

V neděli po obědě jsme se utkali s Levharty z Chomutova. Věděli jsme, že se jejich hra opírá o střelecky skvěle vybaveného Seiferta. Ten to také potvrdil a v prvním poločase držel soupeře ve hře 22 body.

V šatně jsme si řekli, že jeden hráč nás neporazí a pokud se budeme držet naší hry, tak zápas vyhrajeme. To se nakonec podařilo, i když konečný výsledek je pro soupeře krutý.

(závěr zápasu)

Nám se podařilo po hodně dlouhé době překonat stobodovou hranici, čímž do střelecké listiny přispěl každý, kdo v zápase vyběhl na palubovku.

Body: Vanický 23 (5/3), Fichtner 23 (3/3, 4x3), Janoušek (6/3, 1x1), Rozsypal 12 (2/1, 3x3), Písařík 9 (3/2, 1x3), Novák 7 (2/1), Fujera 5 (1x3), Ďurana 5 (1/1), Julák 1 (1/1).

Teď nám nezbývá než se připravit na vedoucí tým naší tabulky z Ústí nad Labem, s kterým sehrajeme nejbližší zápasy.