• Karel Záleský

U13 - 2 x prohra v derby

V dohrávce 3. kola oblastního přeboru hráčů U13 jsme na domácí palubovce přivítali hráče ústecké Slunety. Doposud neporažený tým byl i nad naše síly.

BK Horejsek Děčín - SLUNETA Ústí n.L. 32:63 (4:22, 19:33, 23:47)

Ač jsme byli připraveni na rychlou, agresivní hru ústeckých hráčů, nebyli jsme schopni zachytit jejich úvodní nápor. Počáteční náskok 0:14 pro Slunetu byl rozhodující. Ve druhé čtvrtině jsme naši hru zlepšili, ale na fyzicky vyspělejší a zkušenější hráče Slunety (7 hráčů nastupuje v lize U14) to ještě nestačilo. 2. čtvrtinu jsme vyhráli 15:11, to však na vítězství v utkání nestačí.

BK Horejsek Děčín - SLUNETA Ústí n.L. 42:66 (16:17, 24:42, 38:57)

Ve druhém utkání byl průběh zápasu vyrovnanější, ale opět jsme se nevyhnuli několika výpadkům, které ústečtí hráči trestali několikabodovou šňůrou. Po čtvrtinách 16:17, 8:25, 14:15 a 4:11 jsme prohráli i toto utkání.

Do obou utkání zasáhlo všech 14 hráčů z lavičky, bohužel jsme neměli k dispozici všechny potřebné hráče. Každý z kluků předvedl na palubovce to nejlepší ze svého repertoáru. Na naší straně bylo vidět několik pěkných akcí, dařilo se nám popasovat s ústeckým pressem, osobní celoplošnou obranou jsme narušovali ústeckým rozehru. Oproti zkušenějším soupeřům stále pokulháváme ve hře 1-1.

Děkuji všem hráčům za předvedené výkony, fanouškům a rodičům za pěknou atmosféru, kterou v hale vytvořili.

Další utkání nás čeká na sv. Martina, v sobotu 11. listopadu na palubovce chomutovských Levhartů.