• Robert Landa, Jan Skokan

U14 - třikrát 2

Druhá prohra v soutěži, podruhé s BŠ Praha a celkové druhé místo po základní části.

V Praze jsme neodehráli dobré utkání. Nespokojenost z mé strany byla po celé utkání zejména s obranou 1/1, do očí bijící bylo opakování stejných chyb, až z toho basketbalové srdce bolelo. Naopak individuální i týmová obrana BŠ byla po celé utkání výtečná a soupeř díky ní právem zvítězil.

Jakoby se zataženou ruční brzdou hrál celý tým i v útoku, ve vyrovnání průběhu a v návratu do utkání v druhém poločase nám bránily i četné neproměněné střely. I tak jsme ztráceli ještě pět minut před koncem jen sedm bodů. Soupeř ale následně (na rozdíl od nás) několikrát úspěšně zakončil a závěr utkání tak již dohrávali méně vytížení hráči obou týmů.

BŠ Tygři Praha - BK Horejsek Děčín 69:55 (16:18, 29:29, 50:42)

Body: Trbola 14 (1x3), Dvořák 7, Fichtner 6, Vojtíšek 6, Techl 5 (1x3), Rejthar 4, Raymond 4, Sýkora 2, Horák Daniel 2, Rajchl 2, Kampy 2, Žižka 1.

O den dříve si celek U14 jednoznačně poradil s Roudnicí:

Snadné utkání, ve kterém hráči dostali řadu úkolů v obraně i v útoku. Eliminovat již první přihrávku na nejlepší dva hráče a podle potřeby vypomáhat, dále se snažit o přesné zakončování s využitím rychlé finální přihrávky a to vše včetně přenášení míče na slabou stranu.

Nebýt druhé čtvrtiny a zbytečných košů soupeře, tak nad velice špatnými trestnými hody (30/4 !) by trenér zamhouřil obě oči…

BA 2006 Roudnice nad Labem - BK Horejsek Děčín 30:119 (4:35, 23:56, 26:86)

Body: Trbola 25, Vojtíšek 24 (1x3), Fichtner 17, Žižka 10, Raymond 9, Horák Daniel 8, Dvořák 8, Sýkora 6, Techl 6, Rajchl 4, Kampy 2.

Bilancí 12 výher a 2 porážek si tým U14 zajistil přímý postup mezi nejlepších 16 družstev ČR. Extraliga začíná v novém roce o víkendu 13. - 14. 1. 2018.