• Jiří Fiala

U19 dívky - Na venkovních palubovkách výborná středa, naopak horší víkend

Sluneta Ústí n.L. - BK Horejsek Děčín 54:70 (10:14, 26:32, 32:57)

Ústí s námi drželo krok celý první poločas, nicméně nezachytilo náš nástup ve třetí čtvrtině, která nakonec rozhodla o vítězství.

Pochvala všem holkám za příkladný výkon a dobrou práci v obraně.

Body: Žižková 21 (5/3), Votrubcová 16 (6/4), Kunclová 12 (3x3, 2/1), Juřičková a Skalická po 6, Machková 5 (3/3), Galášová a Holubová po 2.

Sokol Dolní Počernice - BK Horejsek Děčín 77:63 (10:20, 27:31, 54:50)

Tradiční soupeř v netradiční sestavě. Už od příchodu do haly bylo jasné, že nás tentokrát čeká jiný soupeř, jelikož byl posilněn o několik hráček s extraligovou minulostí. Do zápasu jsme však vstoupili koncentrovaně a aktivně, vypracovali jsme si rychlé desetibodové vedení a přehrávali domácí na obou stranách hřiště.

Od druhé čtvrtiny postavili domácí svojí tradiční zónu 2-1-2 a tím nás velmi přibrzdili. Měli jsme problém dostat míč na hráčky v dolním postavení a jen díky několika přesným pokusům zpoza oblouku jsme se drželi ve vedení. Klíčový pro vývoj utkání byl nástup do třetí čtvrtiny, kdy jsme absolutně nesoustředěně odevzdali domácím několik míčů a díky jejich bodové šňůře nám soupeř odskočil.

Po zbytek utkání už jsme marně stahovali domácí náskok a ti si ho naopak zkušeně pohlídali. Předvedli jsme bojovný výkon, avšak domácí byli tentokrát lepší a zaslouženě vyhráli.

Body: Kunclová 15 (3x3), Machková 13 (1x3), Bachmanová 12 (1x3, 3/1), Šulhánková 7 (1x3), Votrubcová 5 (2/1), Žižková 3 (1/1), Galašová, Špryslová, Juřičková a Skalická po 2.

Sokol Nusle B - BK Horejsek Děčín 83:73 (26:17, 41:38, 65:59)

V nedělním zápase jsme chtěli odčinit sobotní zaváhání a opět jsme byli na začátku utkání aktivní a šli do rychlého vedení. Bohužel náš náskok se po prostřídání rychle rozplynul a naopak domácí přitlačili v obraně a my měli problém si vypracovat dobrou střeleckou pozici.

I přesto, že jsme v druhém poločase zlepšili aktivitu do koše a celkem stříleli 28 TH, tak jsme nedokázali vytěžit z naší širší rotace a dobrých střeleckých pozic téměř nic a tak bohužel odcházíme opět poraženi. Za dnešní prohru si můžeme jen a jen sami.

Body: Bachmanová 17 (6/5), Žižková 12 (10/6), Šulhánková 11 (4/3), Votrubcová 10 (4/2), Špryslová 7 (2/1), Kunclová 6, Machková a Galašová po 4, Juřičková 2.

Nezbývá nám, než tento víkend hodit za hlavu a vše napravit v pondělí 18. prosince, kdy nás ve vánočním utkání na naší palubovce čekají tygři z Prahy.