• Robert Landa

U14 - První dvě výhry v extralize

Naposledy zvítězila děčínská basketbalová mládež v extralize 28. ledna 2012 na palubovce BC Vysočina v Jihlavě (66:72, kategorie U15). Byla to jedna ze tří výher toho družstva. Starší žáci skončili na posledním - 12. místě extraligy. Už ale samotný postup mezi TOP12 týmů byl úspěchem - za děčínským celkem bylo dalších 28 týmů v ligách a divizích. Družstvo bodově táhli Hammerle, Jezbera, Bejček, Knejpl a současný trenér mládeže Petr Ondráš.

Ale zpátky do současnosti. Letošní mladší žáci zahájili extraligu dvěma vítězstvími, kdy především to první se nerodilo snadno.

Děčín - Písek 56:55

Skvělý vstup do utkání znamenal naše vedení 10:0 po třech minutách. Za osm minut hry dovolila naše obrana soupeři jen 6 bodů, ovšem 7 body v poslední dvouminutovce se Písek dotáhl na 16:13 po první čtvrtině. I druhá čtvrtina našim hráčům vyšla (17:12) a poločasový výsledek tedy zněl 33:25. Předzvěst komplikací přišla ve třetí čtvrtině, kdy ze stavu 40:29 dokázali Sršni snížit na 42:36, rozdíl skóre jsme nenavýšili, naopak - z plus osmi po 1Q zbyl jen náskok šesti bodů.

I ve třetí čtvrtině jsme se znovu utrhli na 54:44, ovšem 11 body v řadě se Písek vrátil do zápasu a minutu před koncem dokonce poprvé v utkání vedl o bod 54:55. Závěrečný útok nám nevyšel a Písek mohl dokonce po naší ztrátě rozhodnout. Zakončení zpod koše ale stihl blokem zastavit poctivě navrátivší Kuba Ježek. Utkání nakonec rozhodl těžkou střelou po zisku Matyáš Fichtner.

Sršně bodově táhl pohyblivý Hejl s 20 body a 195cm vysoká posila z Tábora - Veselý s body 11. Nutno také uvést, že Písek postrádal svého druhého nejlepšího hráče Svobodu.

Cenné a šťastné vítězství, odveta bude náročná.

BK Horejsek Děčín - Sokol Sršni Písek 56:55 (16:13, 33:25, 46:40)

Body: Trbola 10, Ježek 9 (1x3), Fichtner 8, Žižka 7 (1x3), Raymond 6, Vojtíšek 5, Randýsek 4, Rejthar 3, Kala 2, Kampy 2.

Děčín - Jindřichův Hradec 58:31

Mladí bankéři z Hradce nastoupili v Děčíně v silnější sestavě, ale ani oni nebyli podobně jako Písek kompletní - chyběl jim druhý nejlepší skórer. Výborná první čtvrtina znamenala vedení 16:4, jediného výpadku v zápase se naši kluci dopustili mezi 15. a 20. minutou - za tuto část jsme skórovali jen dva body a soupeř se dotáhl z 27:8 na poločasových 29:22 (pětiminutový úsek 2:14!!!). Třetí čtvrtina 18:7 a čtvrtá 11:2.

Zvítězili jsme obranou a širší rotací - soupeř nám ve druhém poločase nestačil fyzicky, přibylo zisků, rychlých protiútoků, místy i pohledných situací.

BK Horejsek Děčín - Basket Fio banka Jindřichův Hradec 58:31 (16:4, 29:22, 47:29)

Body: Trbola 11, Fichtner 10, Randýsek 9, Ježek 8, Kala 7 (1x3), Kampy 4, Raymond 4, Vojtíšek 3, Rejthar 2.

Za čtrnáct dní hrajeme v sobotu i v neděli v Praze od 12h - na Spartě a na BŠ. Dál musíme pracovat na postupném útoku, evergreenem je špatná obrana 1/1.