• Jakub Krakovič

U19 - Dva povedené ligové zápasy na domácí palubovce

Skupinu play-off ligy U19 jsme odstartovali na výbornou a na domácí palubovce si připsali 2 výhry.

BK Horejsek Děčín - ŠSK Slaný 89:45 (25:10, 45:22, 67:34)

V sobotu jsme se utkali s ŠSK Slaný. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaní a po přesných střelách z dálky, jsme se ujali vedení 15:0, které určilo ráz celému zápasu. V dalším průběhu jsme předváděli zodpovědný výkon a mohli jsme rovnoměrně rozložit minutáž na všechny hráče sestavy.

Body: Lipenský 29 (2x3), Vanický 14, Fichtner 12 (3x3), Fujera 10 (2x3), Janoušek 9 (1x3), Ďurana 8, Písařík 7 (1x3).

BK Horejsek Děčín - GBA B 89:63 (30:15, 49:34, 72:51)

V neděli, stejně jako v sobotu, se nám podařil vstup do utkání a po první čtvrtině bylo na světelné tabuli skóre 30:15. V zápase jsme byli týmem, který dokázal být agresivnější v obraně a rychlejší v přechodové fázi.

Body: Lipenský 33 (1x3), Fichtner 15 (2x3), Janoušek 14 (1x3), Vanický 11, Ďurana 9, Šešulka 5, Dittrich 2.

Celý tým musím pochválit za víkendové výkony, kdy jde vidět hlavně zlepšený přechod do protiútoku. Individuálně byl vidět Dominik Lipenský, který dohromady za oba zápasy dal 62 bodů.

(několik zajímavých momentů z obou zápasů)