• Robert Landa

U14 potvrdili výkonnost na Spartě, ale na BŠ potřetí nestačili

První dva extraligové zápasy na venkovní palubovce odehráli naši mladší žáci. Bilance jednoho vítězství a jedné porážky je uspokojivá, ovšem první poločas na BŠ Praha měl být výrazně lepší.

Sparta Praha - Děčín 44:68 (14:16, 23:39,36:56)

Ještě první čtvrtinu se nás soupeř držel na kontakt, ovšem druhá část vyzněla jasně v náš prospěch (9:23). Byly to zejména rychlé protiútoky, které postupně navyšovaly skóre Válečníků. Sparta padla a v poslední čtvrtině dostali více prostotu hráči lavičky.

Body: Fichtner 16, Trbola 14, Ježek 10, Vojtíšek 9, Raymond 7, Horák 2, Kala 2, Kampy 2, Techl 2, Brož 2, Žižka 1, Dvořák 1.

BŠ Praha - Děčín 59:50 (22:14,38:20,47:38)

Pražanům jsme se v prvním poločase nedokázali vyrovnat v obranných činnostech. Dva timeouty na nic, po dobrém, po zlém, hráči, ani tým nedokázali svou hru změnit. V první čtvrtině jsme skórovali jen 3x a v druhé jen 2x ze hry!!! Vynutili jsme si sice 24! trestných hodů, ale skórovali jen 10x. Soupeř dokázal oproti nám vsítit 35 bodů ze hry a proměnil 3 ze 7 TH. Opakuji první poločas: body ze hry 35:10, TH 7/3 : 24/10.

Po poločase se naše hra konečně změnila, Tygry jsme dokázali dostat pod tlak a třetí část jsme tak ovládli 18:9. (16 bodů ze hry + 7/2 TH). Výrazně lepší obranou jsme se vrátili do zápasu (na začátku čtvrté části mínus devět), ale blíž už jsme se našemu nedělnímu soupeři nepřiblížili. Kluci si dokázali vynutit spoustu TH - nakonec 13/4 domácích ku 41/19 pro Děčín. V prvním poločase jsme nebyli dostatečně aktivní na obranné třetině, naopak soupeř nedovolil jediný volný nájezd pod koš.

Odveta je plánovaná na 24. března, moc bych si přál, aby kluci na čtvrtý letošní pokus soupeře porazili.

Body: Trbola 11, Raymond 10, Ježek 7, Rejthar 7, Vojtíšek 6, Kampy 3, Fichtner 3, Horák 2, Žižka 1.