• Radek Kroupa

U19 - Domácí vítězství nad Chomutovem

BK Horejsek Děčín - Levharti Chomutov 68:60 (19:10, 37:28, 53:44)

Domácí zápas proti Levhartům z Chomutova jsme začali dobře, když jsme po 4 minutách hry vedli 9:1. Zbytek první čtvrtiny pak byl vyrovnaný, čemuž odpovídá i skóre po první čtvrtině 19:10.

Ve druhé čtvrtině se na nás soupeř pokoušel dotáhnout, ale když už byli chomutovští na dostřel, tak jsme dokázali dát koš a opět odskočit.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme Chomutovu vzdálit na větší bodový rozdíl, což se nám povedlo, jelikož jsme v 5. minutě byli ve vedení o 17 bodů (52:35). Pak opět přišla naše hlušší pasáž a Levharti opět stáhli náskok na 9 bodů (53:44).

Ve čtvrté čtvrtině jsme si náskok pohlídali a připsali si tak vítězství do skupiny play out. Soupeř nás nejvíce trápil svojí aktivitou na útočném doskoku a využíval našeho špatného braní na záda.

Pochvala hráčům za předvedený výkon.

Body: Lipenský 18 (1x3, 6/5), Vanický 10 (4/2), Fichtner 9 (5/3), Písařík 8 (1x3, 2/1), Ďurana 7 (1/1), Janoušek 6 (1/0), Rozsypal 5 (1x3), Machýl 3 (1x3), Fujera 2.