• Radek Kroupa

Muži SčL - Vítězství na domácí palubovce až v koncovce

BK Horejsek Děčín - BK Levharti Chomutov 55:53 (10:11 25:18 36:40)

V pátek jsme na domácí palubovce přivítali tým, který je v tabulce před námi a to tým BK Levharti Chomutov, kterému jsme chtěli vrátit porážku z jejich palubovky.

Celé utkání bylo vyrovnané, ani jeden z týmů se nedokázal během celého utkání utrhnout na větší bodový odstup. Největší vedení v zápase jsme měli my, a to poločasové vedení o 7 bodů. Po třetí čtvrtině vedl Chomutov o 4 body.

Povedl se nám nástup do 4. čtvrtiny, kdy jsme během 2 minut vymazali náskok Levhartů. Utkání dospělo až do samotné koncovky, kdy jsme 5 vteřin před koncem proměnili nájezd. Hosté si vzali timeout, ale nám se podařilo jejich útok ubránit a připsali jsme si tak velmi cenné vítězství.

Body: Kout 13 (TH 7/3), Trbola 11 (5/1), Vilikus 7 (2/1), Ondráš 6 (1x3, 2/1), Janota 6 (2/2), Unar 4 (4/0), Bažant 4 (2/0), Beran 2, Bolfík 2. Škoda špatného procenta trestných hodů (30,8% - 26/8).

Další zápas hrajeme tento pátek, od 20:15 hostíme tým Liberce.