• Petr Ondráš

U17 - Výhra v poslední utkání základní skupiny

BK Mladá Boleslav - BK Horejsek Děčín 56:93 (13:17, 28:40, 39:70)

V sobotu jsme vyjeli na půdu do Mladé Boleslavi k utkání proti poslednímu celku skupiny, tudíž jsme byli favority.

Od začátku utkání jsme byli ve vedení a roli potvrzovali, avšak soupeř se nevzdával a stále kousal, bohužel i díky naší nesoustředěnosti na obranném doskoku. Po první čtvrtině tak skóre bylo vyrovnané 13:17. Do druhé čtvrtiny jsme opět vlítli plní energie a postupně navyšovali náš náskok. Díky 4 trojkám v druhé půli této čtvrtiny jsme odskočili na poločasové skóre 28:40.

Po poločase, ale nastal náš hurikán a rapidní rychlostí jsme navyšovali náš náskok. Výborná obrana, aktivita na hráče s míčem a rychlý přechod do útoku soupeře odrovnal a nedokázal se přizpůsobit rychlejšímu tempu našeho družstva a do poslední čtvrtiny jsme šli se stavem 39:70. V našem tempu jsme pokračovali i nadále a pouze už jen potvrzovali roli favorita a delší herní minutáž dostali i borci z lavičky. Nakonec jsme utkání zakončili stavem 56:93.

Pochvala všem hráčům za aktivitu na hřišti. Skvělý výkon týmu jako celku při řešení situací a dobrému pohybu míče. Díky tomu se všichni přítomní mohli zapsat na střeleckou listinu.

Body: Rozsypal 39 (4x3, TH 3/3), Dittrich 19 (3x3, 2/3), Cita 10 (1x3, 0/1), Šešulka 7 (1/2), Freiberg 7 (1x3, 0/2), Řízek 4, Sťahel 3 (1x3), Průša 3 (1/4), Martínek 1 (1/2).