• Robert Landa

Děčín si díky U14 vylepšil letošní bilanci s USK

Velkou radost udělali hráči extraligového družstva U14 svému trenérovi, fanouškům a věřím, že i sami sobě. Děčínskému klubu se letos proti USK nedaří (konfrontace v NBL, AAC, U15 a U14), ovšem naši borci - mladší žáci - zápornou zápasovou bilanci úterním vítězstvím vylepšili.

Děčín - USK Praha 68:54

Do utkání jsme vstoupili aktivně, z vedení 11:2 a 16:6 bylo ale nakonec skóre 16:13 po prvních 10 minutách hry. Utkání otevřel kapitán Trbola (celkem šest bodů v 1Q), po zisku skóroval v obraně velmi solidní Horák. Naši hráči si v této části vynutili 11 TH, z nichž proměnili na naše poměry luxusních 6 (Ježek 6/5).

Druhá čtvrtina byla velmi vyrovnaná, v sedmé minutě se hosté dostali poprvé a naposledy v utkání do vedení (23:22). Cestu do výjimečně rozestoupené obrany si ale hned v protiútoku našel Sýkora a vedení vrátil na děčínskou stranu. Naše dobré poslední dvě minuty znamenaly poločasové vedení o pět bodů. Všech svých šest bodů zapsal v této části Randýsek, ke skvělému výkonu se rozehřál čtyřmi body Rejthar.

Ve 24. minutě soupeř trojkou vyrovnal na 32:32, třetí napínavou a vyrovnanou čtvrtinu zakončil nájezdem Techl (44:40). Každý bod, doskok, zisk byl v utkání důležitý. Ve 3Q si připsal další 4 body Rejthar a spolu s ním Raymond. Klíčový moment pro koncovku utkání nastal kolem 35. minuty - z 52:46 odskočili Děčíňáci na uklidňujících 58:46. 11 bodů si připsal v poslední čtvrtině Vojtíšek, šest do 14 celkových si přidal jistě zakončující Rejthar a Ježek navýšil pěti body (lay up + trojka) v poslední minutě skóre na plus 14 bodů.

Pro náš tým to bylo důležité vítězství po velmi dobré týmové práci. Jistí na rozehře byli po celé utkání Kampy a Kala, zodpovědní a důrazní na doskoku Fichtner a Brož. Soupeři chyběl nejlepší střelec Mc Adam.

BK Horejsek Děčín - USK Praha 68:54 (16:13, 30:25, 44:40)

Body: Vojtíšek 15, Rejthar 14, Ježek 12 (1x3), Trbola 8, Randýsek 6, Horák 4, Raymond 4, Sýkora 3, Techl 2.

Děčín - Sokol Pražský 46:70

Čtvrteční dohrávané utkání proti Sokolu Pražskému mělo bohužel díky nevydařené první čtvrtině (28:11) jednoznačný průběh. Zbylé tři části ztratili naši kluci jen o uspokojivých sedm bodů (z toho druhý poločas jen mínus dva), o utkání ale už bylo rozhodnuto - svižnější lídr extraligy nám nedal na obrat naději.

BK Horejsek Děčín - Sokol Pražský 46:70 (11:28, 21:43, 33: 53)

Body: Ježek 8, Kampy a Vojtíšek 6, Trbola, Kala, Fichtner, Randýsek, Raymond a Rejthar 4, Horák 2.

Pokračujeme o víkendu 10. - 11. 3. zájezdem na jih.