• Jan Kout

U12 - Důležité vítězství proti silnému soupeři

V sobotu 24. 2. jsme přivítali na domácí palubovce ústeckou Slunetu která je v tabulce na 1. místě. Soupeře jsme chtěli co nejvíce potrápit a nakonec se nám podařilo urvat jedno důležité vítězství.

BK Horejsek Děčín - SLUNETA Ústí n. L. 36:56 (5:12, 25:18, 27:41)

V prvním zápase jsme nezačali špatně. V první čtvrtině jsme se snažili soupeře přibrzdit. Výsledek 5:12 pro soupeře nebyl vůbec špatný. Druhá pětka soupeře zaskočila a ve 2. čtvrtině zvítězila 20:6, takže poločasové vedení o 7 bodů bylo velice slibné.

Bohužel ve 3. čtvrtině jsme zkolabovali. Hráči neplnili pokyny trenéra, soupeř nás dostával pod tlak, dělali jsme plno chyb a nebyli jsme schopni dostat se do pořádného zakončení. Prohra 2:23 znamenala, že z poločasového vedení +7 jsme byli najednou před poslední čtvrtinou -14. Šance ještě byla, ale Sluneta na začátku posledního období trefila dva rychlé koše a z toho už jsme se nevzpamatovali.

Nakonec jsme tedy prohráli 36:56 a z vítězství se radovala Sluneta.

BK Horejsek Děčín - SLUNETA Ústí n. L. 42:40 (9:7 20:19 26:26)

Do druhého zápasu jsme otočili pětky a vstupovali jsme s jasnými pokyny - uklidnit hru a omezit ztráty. Celý zápas byl vyrovnaný (9:7, 20:19, 26:26) a před poslední čtvrtinou svítilo na tabuli skóre 26:26. Tým velice podržel střídající Hubka, který proměnil několik opravdu těžkých střel, a minutu do konce jsme vedli o 6 bodů. Soupeř ale nesložil zbraně, bojoval a zápas měl náboj až do závěrečného klaksonu. Závěr se nám naštěstí povedl a mohli jsme se tak radovat z vítězství o 2 body 42:40.

Veliká gratulace a pochvala pro všechny hráče!

(kompletní fotogalerie ze zápasů je zde)