• Jakub Krakovič

U19 - Děčín vs. Praha a střední Čechy 3:1

V minulém týdnu jsme odehráli nestandardně čtyři zápasy v pěti dnech. Středeční a čtvrteční byly zápasy přeložené na naši žádost z důvodů chřipky, která zasáhla i náš tým. Víkendové zápasy již bylo běžné kolo play-out skupiny.

Sokol Vyšehrad - BK Horejsek Děčín 63:93 (18:22, 30:45, 51:65)

Středeční zápas proti Vyšehradu byl od začátku velice vyrovnaný. Těžili jsme z dobrého obranného doskoku s rychlým přechodem na útočnou polovinu. Díky zvýšenému úsilí v druhém poločase jsme soupeři odskočili na rozhodující náskok, který jsme až do konce hry navyšovali.

Hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon týmový výkon.

Body: Ďurana 27, Lipenský 18, Janoušek 13 (2x3), Písařík 8, Machýl 7, Fichtner 7 (1x3), Vanický 7, Fujera 6.

BK Brandýs nad Labem - BK Horejsek Děčín 38:86 (5:20, 14:46, 26:68)

Ve čtvrtek měl soupeř k dispozici jen 7 hráčů, naopak náš tým dojel téměř v kompletní sestavě. V první čtvrtině jsme soupeři dovolili jen 5 bodů a postupně navyšovali skóre. Po poločase soupeř vsadil na zónu a nám několik minut trvalo, než jsme s tím dokázali vypořádat. Nakonec chytrou hrou a dobrým pohybem míče jsme se dokázali prosadit.

Musíme ještě zapracovat na větší agresivitě na obrané polovině všech hráčů, přesto si hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Body: Vanický 17, Janoušek 14, Lipenský 13, Fichtner 12 (2x3), Machýl 10 (2x3), Písařík 8 (2x3), Rozsypal 8, Fujera 2, Šešulka 2.

GBA Praha B - BK Horejsek Děčín 87:60 (26:10, 47:31, 79:47)

Sobotní soupeř hned v úvodu využíval své výškové převahy pod košem, my naopak nemohli najít rytmus v útoku. A když se k tomu přidalo 7 zahozených šestek, byl stav po první čtvrtině 26:10. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a tak se do šaten šlo za stavu 47:31.

I když jsme po poločase nastoupili s energií a odhodláním výsledek otočit, soupeř nás zchladil znovu svoji efektivní hrou zpod koše, k tomu přidal několik trojek a tak po třetí čtvrtině byl stav 79:47. Poslední čtvrtinu jsme dokázali vyhrát 13:8 a alespoň trochu upravit konečný výsledek.

Hráče bych chtěl pochválit za bojovný výkon hlavně v druhém poločase. Jsem rád, že GBA B nastoupilo v plné sestavě a ukázalo nám, že stále máme na čem pracovat.

Body: Fichtner 14 (2x3), Janoušek 13, Lipenský 8, Rozsypal 8 (1x3), Písařík 6, Ďurana 6, Machýl 3, Fujera 2.

ŠSK Slaný - BK Horejsek Děčín 60:90 (19:22, 38:43, 48:65)

Na začátku nedělního zápasu jsme se přizpůsobili soupeři a hráli podle jeho not. Chyběl rychlý přechod do protiútoku a nebyli jsme dostatečně agresivní v obraně. V druhém poločase jsme začali být více důrazní v obraně a hlavně celou hru zrychlili.

Hráče chci pochválit za nasazení ve druhém poločase i za to, jak jsme se popasovali nabitým program 4 zápasů v pěti dnech.

Body: Fichtner 26 (4x3), Ďurana 22, Vanický 15, Janoušek 15 (1x3), Lipenský 10, Machýl 2.