• Robert Landa

U14 - Takhle se nám to líbí

Dvě víkendové výhry mladších žáků nad pražskými celky znamenají postup na Mistrovství ČR. Basketbalovou školu jsme porazili v klíčovém utkání poprvé, navíc ve velkém stylu.

BK Horejsek Děčín - Basketbalová škola Tygři Praha 71:42 (13:10,36:23,53:33)

Tři letošní vzájemné duely jsme prohráli (minus 9, 9 a 14 bodů), ve čtvrtém jsme už byli úspěšní. V sobotu jsme měli dobrý vstup do utkání. Kluci působili velmi soustředěně a v podstatě systémem start - cíl navyšovali skóre (čtvrtiny 13:10, 23:13, 17:10 a 18:9). Důležitá byla i stabilní obrana, soupeře jsme (téměř) v každé čtvrtině udrželi na deseti bodech - výjimkou byla čtvrtina druhá, kterou pražané zakončili trojkou s klaksonem.

Není co dodat, byl to krásný zápas hraný ve vysokém tempu, plné rotaci a se sladkým koncem. Lednové extraligové střetnutí na půdě soupeře jsme totiž prohráli jen o 9 bodů, (přičemž v poločase jsme byli už na mínus 18, kluci ale utkání neodevzdali a v druhém poločase stáhli na nakonec důležitých devět bodů) a díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů máme tedy čtyři kola před koncem jistý postup na Mistrovství ČR.

Body: Fichtner 12, Randýsek 9, Dvořák 9, Raymond 9, Ježek 7, Rejthar 6, Horák D. 5, Vojtíšek 5, Kala 3 (1x3), Horák W. 2, Žižka 2, Techl 2.

BK Horejsek Děčín - BA Sparta Praha 74:44 (17:7,39:15,54:23)

Opět slušný začátek: ze stavu 8:7 (po osmi minutách hry a několika neproměněných šancí) uzavíral čtvrtinu na 17:7 trojkou Honza Vojtíšek. Ve druhé i třetí čtvrtině jsme skóre stále navyšovali a potvrzovali, že doma jsou Válečníci silným týmem. Výtky mám jen ke čtvrtině poslední (20:21) - zde povolila hlava v obraně a sklouzli jsme do starých defenzivních kolejí.

Body: Raymond 12, Rejthar 11, Randýsek 10, Vojtíšek 9 (1x3), Ježek 8, Horák D. 8, Fichtner 8, Kala 2, Rajchl 2, Žižka 2, Brož 2.