• Radek Kroupa

Muži SčL - 2. místo na přípravném turnaji v Mělníku

O uplynulém víkendu jsme odehráli přípravný turnaj v Mělníku, který nese název Memoriál kpt. Otakara Jaroše. Byl to již 57. ročník. Postupně jsme se střetli s týmy z Mladé Boleslavi, Benešova, Příbrami a Mělníku. Všechny týmy hrají Středočeskou ligu.

TJ AŠ Mladá Boleslav B - BK Horejsek Děčín 77:66 (17:13, 38:27, 62:47)

Soupeř přijel v jiné sestavě než minulý rok. Měl 3 vysoké, zkušené a střelecky disponované podkošové hráče, kteří nás svými zkušenostmi přehrávali. Když jsme dobře bránili, tak proměňovali těžké střely a nám se tolik nedařilo střelecky, nedávali jsme jednoduchá zakončení a ani volné střelecké pozice. Jediná prohra na turnaji s celkovým vítězem.

Body: Unar 23, Inger 11, Trbola 6, Ondráš 5, Kocum 5, Písařík 5, Žáček 5, Beran 2, Bažant 2, Zavadil 2.

BK Horejsek Děčín - BC Benešov B 98:58 (29:14, 53:36, 81:48)

Do utkání jsme měli velmi dobrý vstup, když jsme po 7 minutách hry vedli 18:4. Dobře zvládnutý začátek nám dodal sebevědomí do zbytku zápasu, ve kterém jsme nakonec vyhráli 40ti bodovým rozdílem. Škoda že jsme nepokořili hranici 100 vstřelených bodů.

Body: Unar 20, Inger 16, Žáček 11, Malý 10, Beran 8, Písařík 6, Bažant 6, Fiala 5, Zavadil 5, Trbola 5, Kocum 3, Bažant 3.

BK Příbram 2000 - BK Horejsek Děčín 66:95 (16:21, 39:39, 53:66)

V prvním nedělním utkání jsme se střetli s týmem Příbrami. Celý první poločas byl vyrovnaný, Příbram se spoléhala na střelbu z dlouhé vzdálenosti. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, hosté neměli již tolik volných střel, což byl klíč k vítězství, jelikož nám se dařila střelba po celé utkání.

Body: Beran 27, Ondráš 22, Písařík 10, Žáček 8, Unar 8, Kocum 6, Zavadil 6, Inger 6, Malý 2.

BK R&J EBC Mělník - BK Horejsek Děčín 76:88 (20:17, 40:33, 58:69)

V posledním našem utkání turnaje nám šlo o to, jestli budeme druzí nebo třetí. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Domácí střídali osobní a zónovou obranu, což nám dělalo problémy, zejména zónu hrál Mělník dobře.

V poločase jsme si řekli, jak hrát do zónové obrany a že nechceme poslední zápas prohrát. Třetí čtvrtina byla naše nejpovedenější v utkání, jelikož jsme ji vyhráli 36:18 a dostali jsme se do vedení, které jsme v poslední čtvrtině již nepustili.

Body: Ondráš 20, Unar 16, Kocum 11, Trbola 11, Bažant 9, Písařík 8, Malý 4, Inger 4, Zavadil 3, Žáček 2.

Tento čtvrtek nás čeká již soutěžní zápas v Severočeské lize, kdy ve čtvrtek po zápase A-týmu v Alpe Adria Cupu hostíme od 20:30 hod. tým ASK Lovosice.