• Radek Kroupa

Muži SčL - Vítězný vstup do soutěže na domácí palubovce

BK Horejsek Děčín - ASK Lovosice 79:72 (13:18, 34:32, 56:54)

V pátek jsme na domácí palubovce otevřeli nový ročník Severočeské ligy proti Lovosicím. Hostů přijelo pouze 7 a jak je naším špatným zvykem, přizpůsobili jsme naší hru tempu soupeře. Měli jsme problém na obranném doskoku, kdy jsme neodstavovali hostující hráče a ti si doskakovali svoje střely i několikrát za útok a když se k tomu přidala naše špatná střelba tak bylo o vyrovnaný průběh postaráno.

Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší bodový rozdíl. Na konci prvního poločasu jsme se dostali do mírného vedení o 2 body. Ve třetí čtvrtině jsme dokázali soupeři odskočit na rozdíl deseti bodů, který Lovosice na konci třetí periody stáhli opět na rozdíl dvou bodů.

Do poslední čtvrtiny vstoupily lépe Lovosice, které první 4 minuty vyhrály 11:3. Po našem timeoutu jsme se vrátili do vedení díky šňůře 12:0, což se ukázalo jako rozhodující v tomto zápase. Vedení jsme již do konce utkání nepustili a připsali jsme si tak první výhru v novém ročníku.

Body: Bažant 15, Unar 13, Inger 10, Janota 10, Trbola 10, Ondráš 8, Písařík 7, Kout 4, Bolfík 2.

Tento pátek nás čeká zápas v Teplicích od 20:00 hod.