• Radek Kroupa

Muži SčL - Týmový výkon slavil úspěch

USK Slavia Liberec - BK Horejsek Děčín 67:85 (21:22, 38:44, 55:56)

V pátek jsme odjeli na palubovku Liberce. Jak jsme očekávali, domácí byli nepříjemným soupeřem. Vstup do utkání měli lepší domácí, kteří po 4 minutách vedli 14:7. Celou první čtvrtinu Liberec střílel s neuvěřitelnou přesností, kdy trefil skoro všechny střely. Nám se podařila koncovka čtvrtiny, díky tomu jsme první dějství vyhráli o 1 bod. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a lépe pohybovali míčem v útoku, což byl recept na domácí.

Ve druhém poločase Liberec přešel do zónové obrany 2-1-2, což nám dělalo problém ve třetí čtvrtině, jelikož jsme se těžko dostávali do podkošového prostoru, díky tomu jsme dali pouze 12 bodů (4 trojky). Ve čtvrtém dějství jsme odehráli nejlepší čtvrtinu v sezoně, kdy jsme si vyhovovali v útoku, když jsme hráli krásný kombinační basket, až jsme někdy přecházeli střelecké pozice, i tak jsme poslední čtvrtinu vyhráli 29:12 a připsali si tak třetí letošní výhru.

Body: Bažant 18 (4x3), Mařík 14 (4x3), Unar 12, Inger 12, Žáček 9 (1x3), Kocum 9, Ondráš 4, Trbola 4, Beran 3

Další utkání nás čeká tento pátek, kdy v Maroldovce hostíme Slovan Varnsdorf.