• Radek Kroupa

U19 dívky - Zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl výhru

Sokol Dolní Počernice - BK Horejsek Děčín 60:75 (16:14, 34:35, 47:53)

V neděli jsme odehráli další kolo nadregionální ligy, tentokrát na palubovce Dolních Počernic. Domácí vstoupili do utkání se zónovou obranou 2-1-2, kterou hráli po celý zápas. V prvním poločase jsme spíš tak zkoušeli jak hrát na tuto obranu, kdy jsme se dopouštěli ztrát a nepřesných zakončení z podkoše.

Ve druhém poločase jsme hráli na obranu domácích trpělivě a přenášeli jsme míč po perimetru, abychom dostali obranu Počernic do pohybu, což se nám dařilo a proměňovali jsme volné střely a dobře jsme hráli i na obranné polovině, pohlídali jsme si obranný doskok. Počernicím se podařilo za druhý poločas vstřelit 26 bodů, kdežto my jsme dali bodů 40.

Ve druhém poločase jsme předvedli pěkný kolektivní výkon a tak vezeme první výhru z venkovní palubovky.

Body: Žižková 21 (1x3), Kunclová 15 (3x3), Machková 10 (2x3), Špryslová 10, Galašová 9, Školníková 4, Juřičková 2, Kolářová 2, Šulhánková 2.

Další zápas nás čeká za 14 dní, kdy hostíme doma Slunetu Ústí nad Labem.