• Robert Landa

U15 - Zase to zvládli

V domácí odvetě severočeského derby mladí Válečníci notně přitlačili na pilu a v poločase bylo hotovo (47:17). Jak je ale ve vzájemných utkáních dobrým zvykem o zábavu nebyla nouze.

Kluci začali skvěle - v první části bodovalo hned sedm hráčů a z dílčího skóre 13:0 bylo nakonec 21:5 v 10. minutě. V druhé čtvrtině tým dál navyšoval náskok. Skvělou obranou zmrazil Ústí, které skórovalo jen sporadicky. Optimální výkon.

Ve třetí čtvrtině dokázali hosté několikrát skórovat ze střední i dlouhé vzdálenosti (čtyři trojky). Sluneta rozmrzla a opařila Válečníky. Odchýlili jsme se od týmového výkonu, sklouzli k individualismu útočnému i obrannému. A to v basketu nejde. Zvláště v Děčíně ne. Hráči základní rotace šli ze hřiště a po většinu druhého poločasu jen fandili svým spoluhráčům z lavičky.

V druhém poločase jsme dali jen 24 bodů. Na obranu svých hráčů musím říct, že dekl, který se na koši objevil, vydržel až do večerního utkání A-týmu.

Cenná výhra, dál jsme ve hře o extraligu.

BK Horejsek Děčín - BK SLUNETA Ústí n.L. 71:62 (21:5, 47:17, 56:41)