• Jakub Krakovič

U19 - Víkendový cíl splněn

O víkendu nás čekala dvojička doma a venku proti Varnsdorfu. Celý týden jsme se připravovali na jejich hru a chtěli zvládnout úspěšně oba zápasy.

BK Horejsek Děčín - TJ Slovan Varnsdorf 89:50 (28:7, 48:24, 76:32)

Co nejvíce eliminovat jejich útočný doskok a hrát rychle dopředu. To byl náš odrazový můstek v sobotním utkání. Soupeř začal lépe ale jen do stavu 2:6, následovala šňůra rychlých protiútoků a konec čtvrtiny v náš prospěch 28:7. Tato čtvrtina udala ráz celému zápasu, soupeře jsme k ničemu nepustili a navyšovali náskok. Na hřišti se objevilo všech 12 hráčů a všichni ukázali zápal pro hru. Všechny hráče za sobotní zápas musím pochválit.

Body: Fichtner 20 (4x3), Ďurana 16 (1x3), Rozsypal 14, Machýl 13, Cita 5, Kunst 5, Fujera 4, Freiberg 4, Abraham 4, Šešulka 2, Helvig 2.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Horejsek Děčín 69:80 (13:16, 38:34, 50:56)

V neděli jsme zavítali na palubovku soupeře. Před zápasem jsme si ujasnili, že chceme hrát stejně rychle jako den předtím na domácí palubovce a udržet Varnsdorf co nejdál od koše. Začátek byl ale přesný opak. Nechali jsme Varnsdorfu spoustu jednoduchých košů po našich chybách, neodstavovali důsledně hráče a nehráli svoji rychlou hru. Poločasový výsledek tomu odpovídal 38:34 pro soupeře.

V druhém poločase se naše hra zlepšila, zrychlili jsme především v přechodové fázi a to byl klíč k úspěchu. V poslední čtvrtině jsme byli +15 ale po sérii nepřesností a ztrátách jsme nechali soupeře dotáhnout na 6 bodů. Ale dokázali jsme odpovědět a výsledný rozdíl v náš prospěch o 11.

Body: Ďurana 27, Machýl 21 (1x3), Fujera 12 (2x3), Helvig 4, Freiberg 3, Cita 3, Abraham 3, Kunst 3, Šešulka 2, Rozsypal 2.

Cíl, který jsme si dali před víkendem, jsme splnili a já věřím, že nás to může posunout zase dál a ve druhé polovině soutěže dokážeme potrápit nejednoho soupeře a získat nějaké další výhry.