• Radek Kroupa

Muži SčL - Výhra i po nepříznivém vývoji doma v derby se Slunetou

BK Horejsek Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 95:85 (29:19, 48:53, 75:74)

V pátek jsme na domácí palubovce přivítali v malém derby Slunetu Ústí nad Labem. Vstup do utkání se nám vyvedl, jak jsme chtěli, po 7 minutách hry jsme vedli 12:5. Do konce čtvrtiny se nám dále dařilo v útoku, přidali se i ústečtí a tak po prvních 10 minutách hry bylo skóre 29:19. Ve druhé čtvrtině se dařilo Ústí na útočné polovině, když se jim podařilo proměnit 8 trojkových pokusů, čímž se dostali do poločasového vedení 48:53.

Ve třetí čtvrtině měli hráči za úkol smazat náskok Ústí, což se nám v první polovině čtvrtiny nedařilo a Ústí si vybudovalo náskok 65:53. Po našem timeoutu jsme se přeci jen zlepšili a do konce čtvrtiny jsme se dostali do jednobodového vedení. V poslední čtvrtině jsme již nechtěli pustit Ústí do vedení, což se nám podařilo, po 6 minutách jsme měli 11ti bodový náskok, který jsme udrželi až do konečného hvizdu.

Body: Písařík 17 (2x3), Unar 17, Žáček 14 (1), Zuček 11, Ondráš 10 (2), Bažant 8, Černý 7, Trbola 6, Liga 3 (1), Inger 2.

Pochvala všem hráčům, že za nepříznivého stavu nesložili zbraně a bojovali dál a připsali si výhru v derby.

V pátek nás čeká další utkání na palubovce Litoměřic.