• Jakub Krakovič

U19 - Úkol splněn!

Sokol Žižkov - BK Horejsek Děčín 129:60 (43:13, 72:25, 105:52)

Sobotní zápas na Sokole Žižkov byl jednoznačná záležitost pro domácí od začátku. Soupeř byl lepší ve všech činnostech a hned v první čtvrtině ukázal svoji sílu - 43:13. Zbrklá hra s kombinací neodstavování hráčů na obraném doskoku určila vysoké skóre poločasu 72:25. Ve třetí čtvrtině jsme se soupeři dokázali místy vyrovnat, ale v posledním hracím období jen 8 bodů oproti 24 domácích určilo konečný výsledek 129:60.

Body: Machýl 24 (2x3), Fujera 13 (3x3), Rozsypal 13 (2x3), Hoďboď 4, Helvig 2, Cita 2, Abraham 2.

Sokol Vyšehrad - BK Horejsek Děčín 71:74 (22:14, 43:31, 59:49)

V neděli jsme se představili na palubovce Vyšehradu. Náš cíl byl soupeři oplatit porážku z domácí palubovky a ukázat stoupající tendenci našich výkonů. Do utkání jsme vstoupili velice vlažně, zejména na obrané polovině, kdy jsme nebyli schopni zastavovat hru jeden na jednoho. Soupeř nás vodil, jak se mu zachtělo a zakončoval buď sám z pod koše, nebo trojkou. Poločas 43:31.

Pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství, muselo se změnit zejména nasazení v obraně. Ve třetí části jsme se zlepšili, ale stále byl rozdíl deseti bodů. To hlavní přišlo v posledním hracím období. Změnili jsme obranu, začali se rvát o každý balon a vycítili šanci získat tohle utkaní v náš prospěch. Najednou jsme to byli my, kdo soupeře zavřel v obraně a dovolil jen 12 bodů. V útoku jsme byli sebevědomí a plní energie. Zejména Lukáš Rozsypal si nechal 17 ze svých 19 bodů na poslední čtvrtinu.

Výhry si cením, protože jsme se dokázali vyrovnat s absencí našich pivotů a ukázali vůli po vítězství.

Body: Rozsypal 19 (1x3), Fichtner 19 (2x3), Fujera 10 (1x3), Helvig 8, Machýl 6, Abraham 6, Šešulka 3, Cita 2, Freiberg 1.