• Radek Kroupa

U19 dívky - Nepovedená sobota a pohodová neděle

Sokol Nusle B - BK Horejsek Děčín 77:56 (13:14, 37:32, 50:44)

Utkání na Nuslích bylo vyrovnané v prvních třech čtvrtinách. Domácí se spoléhali na rychlé protiútoky a střelbu z dlouhé vzdálenosti, kdy dokázali proměnit několik šťastných střel o desku. My jsme hráli velmi zmatečně v útoku, nedokázali jsme se pořádně postavit a ani aktivita při uvolnění nebyla bůh ví jaká.

Před poslední čtvrtinou svítil na tabuli přijatelný výsledek 50:44 pro Nusle. Věřili jsme, že dokážeme utkání otočit, ale to se nám bohužel nepodařilo díky špatné komunikaci v obraně a šťastným střelám domácích. Naopak my jsme v útoku i v obraně byli špatní. Nusle poslední čtvrtinu vyhrály 27:12 a oplatily nám tak prohru z prvního vzájemného utkání.

Body: Kunclová 23 (2x3), Galašová 10, Jindrová 10, Juřičková 5, Skalická 4, Machková 2, Špryslová 2.

BC Wizards DDM P10 - BK Horejsek Děčín 36:79 (9:17, 17:37, 27:63)

V nedělním utkání nás čekal lehčí soupeř. Od začátku utkání jsme byli jasně lepší. Mohli jsme si vyzkoušet zónový press, díky kterému jsme získali spoustu míčů a proměnili jednoduché koše. Po celé utkání se nám dařilo v útoku i obraně. K vidění byla spousta pěkných akcí jak individuálních tak týmových. Škoda špatného procenta trestných hodů, rozdíl ve skóre mohl být vyšší.

Body: Kunclová 21 (1x3), Jindrová 11, Špryslová 10, Machková 9, Galašová 8, Majerová 8, Kolářová 4, Juřičková 4, Skalická 2, Holubová 2.

Další utkání odehrajeme ve středu 5. prosince kdy hostíme Sokol Dolní Počernice.