• Radek Kroupa

Muži SčL - Osmá výhra se zrodila v Lovosicích

ASK Lovosice - BK Horejsek Děčín 61:81 (17:16, 33:36, 50:54)

V pátek podvečer jsme jeli k prvnímu utkání druhé poloviny základní části na palubovku Lovosic. Do začátku utkání jsme nevstoupili úplně dobře. Obrana fungovala dobře, ale v útoku jsme to spíše obstřelovali z dálky, nehráli jsme moc do koše a ani se nehýbali bez míče.

Ve druhé čtvrtině se obraz hry malinko zlepšil, více jsme pohybovali s míčem, ale pořád to v útoku nebylo to pravé. I přes to jsme se dostali před domácí díky sérii 6:0 v posledních 2 minutách čtvrtiny.

Ve třetí čtvrtině se nám podařilo vytvořit si desetibodové vedení 54:44 díky dvěma proměněným trojkám. Bohužel se nám nepodařil závěr čtvrtiny, Lovosice proměnily tři koše a trošku stáhly náš náskok.

V posledním dějství zápasu jsme měli více sil než domácí díky širší rotaci hráčů. V prvních 5 minutách jsme udělali sérii 16:0 a vytvořili si tak 14bodové vedení. Závěr utkání jsme si zkušeně pohlídali a připsali si tak osmou výhru v lize.

Body: Unar 16, Ondráš 16 (2x3), Žáček 12, Písařík 8 (2x3), Janota 8 (2x3), Trbola 8, Zuček 6, Inger 6, Beran 3.

V pátek nás čeká domácí utkání s Teplicemi.