• Jan Kout

U13 - Na Roudnici jsme recept pořád nenašli

V neděli 9. prosince se družstvo U13 utkalo na domácí palubovce s tradičním rivalem z Roudnice nad Labem. Veliké odhodlání a skvělá bojovnost ale bohužel na kvalitního soupeře nestačila.

BK Horejsek Děčín - BA 2006 Roudnice n.L. 30:47 (8:10, 8:28, 18:36)

V prvním zápase jsme se soupeřem drželi krok ve třech čtvrtinách. Bohužel totální propad ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli 18:0!!!! znamenal, že se z vítězství o 17 bodů mohli radovat hosté z Roudnice.

BK Horejsek Děčín - BA 2006 Roudnice n.L. 39:55 (16:5, 20:26, 30:42)

Do druhého zápasu jsme vstoupili famózně a zaskočený soupeř prohrával po první čtvrtině 16:5. Bohužel ani mírná změna sestavy nepomohla a druhou čtvrtinu prohráváme 21:4. To už se soupeř znovu dostal na koně a nám už se bohužel výsledek nepodařilo obrátit v náš prospěch a prohráváme i druhý zápas rozdílem 16 bodů.

Z mého pohledu pěkná utkání. Nechyběla bojovnost, tvrdost, emoce, skvělé výkony, fanouškovské tábory obou družstev vytvářeli vskutku pekelnou atmosféru.

Hned o víkendu 5. - 6. ledna 2019 začíná finálová skupina, kam jsme postoupili my, Roudnice, Ústí a Chomutov. Zde už půjde do tuhého. Nám nezbývá než se pořádně připravit a pokusit se urvat co nejvíc vítězství.

PS: Omlouváme se šachistům, kteří byli velice překvapeni z atmosféry během utkání.