• Jan Skokan, Robert Landa

U15 vstoupili do roku 2019 dvěma výhrami

Na Kladně se klukům velmi dařilo a svým výkonem potěšili fanoušky i trenéra Skokana. Nedělní výhra na Spartě pak ujistila mě, že trenérský hněv v posledním vzájemném střetnutí byl oprávněný.

Kladno - Děčín 36:115

Úvod utkání zastihl naše hráče v povánočním „rozjímání“ a až „fan klub“ děčínských rodičů (p. Vojtíšek a p. Fichtner) vzbudil tým k pohlednějšímu výkonu. Naše družstvo se proti bezesporu snaživému a bojovnému soupeři začalo prosazovat kvalitnější obranou a z doskoků dokázalo rychle zakončovat. Na rozehrání po Novém roce potřebný zápas, když v neděli nás čekalo utkání těžší. Svými „triky“ udivoval trenéra Filip Raymond.

BK Kladno - Válečníci Děčín 36:115 (14:20, 25:62, 30:88)

Body: Fichtner 25, Vojtíšek 21, Raymond 19, Žižka 12, Horák 11, Rajchl 9, Randýsek 8, Sýkora 4, Rejthar 4, Techl 2.

Ostatní: Rajchl 1x3, 4 asistence, 6 získaných míčů, Randýsek 1x3, Fichtner 1x3, 5 asistencí, 4 získané fauly, 8 získaných míčů, 2 bloky, Žižka 4 získané fauly, 5 získaných míčů, Vojtíšek 1x3, 6 asistencí, Raymond 23 doskoků.

Sparta - Děčín 72:85

Téměř před měsícem jsme doma prohráli se Spartou o 21 bodů a zejména náš obranný výkon byl MARNÝ. A protože útok vychází z obrany a je s ní bezesporu propojený prohráli jsme na domácí palubovce trestuhodně 57:78. Nejvíce nás trápil kralupský Sparťan Vyhnánek, který zaznamenal 38 bodů.

Po měsíci jsme nad stejným soupeřem a na jeho hřišti dokázali zvítězit. Výhra mě lehce uklidnila v tom, že zloba a vztek, který ode mě museli hráči v domácím utkání snést (a který jsem si po zápase vyčítal) byl dílem oprávněný - věřil jsem, že na soupeře herně máme.

V neděli jsme na Spartě nezačali dobře. Pražané se dostali do vedení 15:4 po osmi minutách a nakonec 22:11 po první čtvrtině. Vyhnánek stihl 7 bodů, na naší straně naznačil dobrý výkon 5 bodový Vojtíšek.

Druhou čtvrtinu vyhráli naši Válečníci 18:23. Vojtíšek připsal další 10 bodů, chytl se Randýsek a Fichtner, doskoky sbíral Rejthar s Raymondem. 13 bodů klíčového hráče soupeře bylo přijatelných, hra se zlepšila, oživila, presinkem zrychlila. Fauly obalený Horák pošetřil energii do klíčových okamžiků druhého poločasu, skóre znělo 40:34 pro Spartu.

Ve 22. minutě 44:34, ve 25. už 47:47. Obrat odstartoval o rok mladší Rajchl, který trefil dvě trojky za sebou, třetí přidal Horák. Skvěle nám vycházel presink a i střídající hráči dobře plnili své role - Willi Horák a Lukáš Techl si připsali zisky, Oliver Žižka dva body, Pepa Sýkora bod, zisk a blok. Všechno se počítá a klíčoví hráči tohoto utkání díky nim mohli šetřit síly do poslední čtvrtiny.

Tu ovládl Děčín 30:13 a z 59:55 kluci otočili na konečných 72:85. Deset bodů (z toho dvě trojky) trefil Fichtner, svou druhou trojku ze čtyř pokusů zapsal Horák, 4 body z celkově rovnoměrně rozložených 12 zaznamenal Randýsek. Na deset punktů se dostal dnes skvělý Rajchl a náš nejlepší střelec Vojtíšek se zastavil na 19 bodech. Na doskoku celkově dominoval 11 zapsanými Fichtner, důležitý díl práce odvedl se 7 doskoky Rejthar a 8 body Raymond.

Velmi cenné a zapamatováníhodné vítězství. Kluci se dokázali několikrát vrátit do zápasu - prohrávali jsme 28:15, 39:24, 44:34. 13 minut před koncem to ještě bylo 53:47 pro domácí, ale v poslední čtvrtině se vždy našel hráč, který na sebe vzal odpovědnost. O vítězství opět rozhodla naše širší lavička a oproti domácímu utkání výrazně lepší obrana, se kterou přišel i výrazní lepší útok. Chvála lapačům na BA a díky Abrahamovi (Válečnici vědí ;-) ).

BA Sparta - Válečníci Děčín 72:85 (22:11, 40:34, 59:55)

Body: Vojtíšek 19, Fichtner 17, Randýsek 12, Rajchl 10, Horák 8, Rejthar 8, Raymond 8, Žižka 2, Sýkora 1.

Ostatní: Horák 2x3, 3 asistence, 3 získané míče, Rajchl 2x3, 3 získané míče, Randýsek 6 doskoků, 4 získané fauly, Fichtner 2x3, 11 doskoků, 3 asistence, 4 získané fauly, 4 získané míče, Vojtíšek 3 asistence, 6 získaných faulů, 4 získané míče, Rejthar 7 doskoků, 3 asistence, Raymond 6 doskoků.