• Jakub Krakovič

U19 - Spousta chyb v obou utkáních nás stála lepší výsledky

Válečníci Děčín - BK Levharti Chomutov 66:81 (14:18, 21:39, 39:61)

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali Chomutov, první tým základní části ligy U19. Soupeř naplno využil svoji výškovou převahu, zejména v druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli 7:21. Poločas proto vyzněl pro soupeře 21:39.

V druhém poločase jsme se stali vyrovnanějším soupeřem. Začali jsme více měnit obrany a snažit se tak zaskočit favorita. To se nám v některých pasážích dařilo a dokázali jsme se soupeřem držet krok. K tomu jsme poslední čtvrtinu vyhráli 27:20 a snížili tak výsledný rozdíl skóre na 15 bodů.

Našim největším problémem v zápase byl útočný doskok, ale přesto jsme odehráli velice dobré utkání.

Body: Rozsypal 15 (2x3), Helvig 14, Machýl 11 (1x3), Anderle 7 (1x3), Cita 7 (1x3), Fujera 5 (1x3), Hoďboď 4, Freiberg 2, Abraham 1.

Válečníci Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 65:85 (12:26, 29:45, 50:61)

V nedělním zápase jsme chtěli napravit výkon na obraném doskoku a naopak být aktivní proti soupeři, který neměl výškovou převahu, ale stal se přesný opak. Soupeř si vytvořil tlak na útočném doskoku, k tomu špatná komunikace a poločasový výsledek 29:45.

V šatně jsme si museli zopakovat stejné pokyny, které jsme si říkali před zápasem a ukázat fanouškům lepší hru. V druhém poločase jsme zlepšili obraný doskok, dokázali jsme dostat balon do vymezeného území a pomalu ukrajovali náskok soupeř. Ten se smrskl na 9 bodů 7 minut do konce zápasu. My jsme bohužel nedokázali proměnit spoustu dobrých pozic a soupeř už si výsledek pohlídal.

Body: Rozsypal 20, Fichtner 11, Machýl 10, Helvig 8, Fujera 6 (2x3), Cita 4, Freiberg 3, Anderle 3 (1x3).

I přes dvě víkendové prohry musím všechny kluky pochválit za výkon. Začínáme hrát správně, a když eliminujeme chyby, které nás srážejí, dokážeme soupeře nad námi v play-outu porazit.