• Jakub Krakovič

U19 - Venkovní zápasy hluboko pod naše možnosti

Sluneta Ústí nad Labem - Válečníci Děčín 109:60 (34:12, 55:25, 39:81)

V sobotu jsme v oslabené sestavě zavítali na palubovku Slunety Ústí nad Labem. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, nestíhali jsme rotovat v obraně, čímž jsme soupeři umožnili vytvořit si volné střely, které také s vysokým procentem proměňoval (12 trojek v utkání). Velké problémy nám dělaly i zónové presy, kvůli kterým jsme ztratili spoustu míčů a umožnili tím soupeři dávat lehké koše. První čtvrtina tedy skončila 34:12 a bylo prakticky po zápase. Zbytek utkání se odehrál v podobném směru, kdy nás soupeř přehrával prakticky ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrál.

Body: Machýl 16 (1x3), Rozsypal 13 (1x3), Julák 12, Helvig 9 (2x3), Šešulka 6, Hoďboď 2, Cita 2.

BA 2006 Roudnice nad Labem - Válečníci Děčín 95:75 (25:15, 41:34, 59:51)

Další den jsme nastoupili v Roudnici. Soupeř byl, stejně jako my, oslaben o některé hráče a tak se dal předpokládat vyrovnaný zápas. Roudnice je velice silným týmem v nájezdu do koše a to potvrzoval od začátku utkání. Ve druhé čtvrtině jsme si začali lépe vypomáhat a stlačili rozdíl na -7 bodů v poločase.

O přestávce jsme si řekli, že chceme být lepší v obraně, zastavovat soupeřův nájezd a lépe pohybovat balónem v útoku. Následovala vyrovnaná třetí část hry. Bohužel v poslední jsme úplně vyhořeli. Dostávali jsme spoustu laciných košů, nechali soupeře nás přehrávat individuálně a skórovat 36 bodů. Zápas jsme tak úplně ztratili a nakonec prohráli o 20.

Body: Machýl 30 (1x3), Rozsypal 22 (4x3), Julák 10, Šešulka 4, Abraham 4, Helvig 3 (1x3), Freiberg 2.

I přesto, že jsme o víkendu nastoupili v užší rotaci, odehráli jsme oba zápasy hluboko pod své možnosti.