• Radek Kroupa

SčL - Špatná třetí čtvrtina rozhodla

Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín 77:66 (12:19, 33:36, 65:48)

Páteční utkání ve Varnsdorfu vyšlo ze začátku lépe domácím, kteří se ujali vedení 8:5. Po našem timeoutu se hra zlepšila a do konce první čtvrtiny jsme si vybudovali sedmibodový náskok 19:12. Do druhé čtvrtiny vstoupili domácí se zónovou obranou, do které se nám těžko prosazovalo, Slovan tak stáhl naše vedení na 3 body 36:33.

Třetí čtvrtina byla z naší strany katastrofální, v útoku jsme vůbec nehráli týmově, nedokázali jsme se pořádně prosadit, naopak hráči Slovanu trefili skoro vše, co vystřelili, povedlo se jim v této čtvrtině proměnit 4 trojky a celkem pak 32 bodů oproti našim 12. V poslední čtvrtině jsme chtěli stáhnout vedení domácích, což se nám povedlo jen částečně, skóre jsme korigovali na konečných 11 bodů rozdílu.

Body: Žáček 14 (2x3), Tomášek 13 (3x3), Unar 9, Liga 7, Zuček 7, Bažant 6, Malý 4, Trbola 4, Zavadil 2.

Další utkání odehrajeme v pátek v Maroldovce proti BA Louny.