• Radek Kroupa

Muži SčL - Výhry doma s Louny i venku na Slunetě

Válečníci Děčín - BA Louny 90:48 (13:13, 40:30, 65:41)

V předposledním domácím utkání jsme přivítali hráče BA Louny. V první čtvrtině byl k vidění vyrovnaný basket s mnoha nepřesnostmi, díky tomu se skóre zastavilo na nerozhodném stavu 13:13. Ve druhé čtvrtině jsme si díky dobře zvládnutým posledním dvěma minutám vytvořili desetibodové vedení 40:30.

Na začátku třetí čtvrtiny se nám povedla šňůra 12:0, kterou jsme zlomili odpor Loun, do konce čtvrtiny se naše vedení vyšplhalo na 24 bodů. V poslední čtvrtině jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu na obou polovinách hřiště a tak jsme si připsali vysokou výhru o 42 bodů.

Body: Žáček 24 (5x3), Unar 12, Bažant 10 (1x3), Liga 7, Inger 6, Janota 6 (2x3), Ondráš 5 (1x3), Trbola 4, Malý 4, Bolfík 4, Zuček 3, Tomášek 3 (1x3).

Sluneta Ústí nad Labem - Válečníci Děčín 70:76 (15:18, 29:37, 47:55)

V předehrávaném utkání, které hostila Sluneta, se v první čtvrtině hrálo vyrovnaně, první čtvrtinu jsme vyhráli díky proměněné trojce v závěru čtvrtiny. Ve druhé části hry jsme pokračovali ve výkonu z první čtvrtiny, kdy jsme hráli rychle dopředu, jen škoda nepřesných zakončení, i tak jsme poločas vyhráli o 8 bodů.

Po krátké přestávce se šlo do třetí čtvrtiny, kdy jsme chtěli domácím odskočit na dvouciferný rozdíl, což se nám nepodařilo hned na začátku, protože úspěšnější byli domácí. Odskočit se nám podařilo až mezi 5. až 8. minutou, kdy jsme vedli o 13 bodů. Sluneta do konce čtvrtiny korigovala třemi trojkami za sebou.

Do posledního kvartálu vstoupili lépe hráči Slunety, kteří proměnili další dvě trojky a přiblížili se tak na rozdíl 2 bodů. Až do závěru utkání se domácí snažili dostat před nás, což se jim naštěstí nepodařilo a tak si připisujeme výhru o 6 bodů, která nám zaručila 3. místo po základní části.

Body: Unar 17, Bažant 10 (2x3), Ondráš 10 (1x3), Janota 8, Žáček 8 (1x3), Inger 7 (1x3), Malý 6, Bolfík 6, Trbola 2, Tomášek 2.

Poslední zápas základní části odehrajeme v pátek 8. února od 18:00 hod. proti céčku Litoměřic.