• Natálie Kunclová

U19 dívky - I dvě pivotky stačí k výhře

V neděli 3. února jsme vyjeli do hlavního města, přesněji, do Dolních Počernic. Cestu na zápas nám ztížilo počasí, a tak jsme dorazili o chvíli později.

Sokol Dolní Počernice - Válečnice Děčín 49:62 (12:10, 24:33, 37:53)

Po rychlém rozcvičení jsme vstoupili do zápasu. Věděli jsme, že nás čeká prakticky 40 minut zóny, proto jsme se už od začátku snažili vybíhat rychle dopředu a hru zrychlit, abychom předešli utrápeným útokům do již zmiňované obrany. Po první čtvrtině 12:10.

Ve druhé čtvrtině jsme se snažili pokračovat ve stejné hře. Dařila se nám i střelba z pole, kdy jsme soupeřovu zónu rychlými přihrávkami rozpohybovali a následně nacházeli volné střely. Díky tomu jsme si v poločase vytvořili 9ti bodový náskok 24:33.

Na konci 2 a na začátku třetí čtvrtiny soupeř přešel do osobní obrany, se kterou jsme si lehce poradili. Naše dobrá obrana a díky ní zisky míčů nás posunuli na ještě větší náskok. Po třetí čtvrtině 37:53.

Posledních 10 minut nás čekala opět zóna a ke konci zápasu i press po celém hřišti. Nic nás ale nezastavilo na cestě k výhře a i přesto, že nás bylo pouze 9 (z toho jen 2 pivotky) z Prahy odjíždíme s výhrou 49:62.

Body: Žižková 21 (1x3), Kunclová 14 (2x3), Špryslová 7, Jindrová 5, Školníková 5 (1x3), Machková 4, Majerová 4, Šulhánková 2.