• Robert Landa

U15 - Devět výher v řadě, desáté utkání rozhodne

Ve dvanácti dnech odehráli starší žáci 3 (+ 1) utkání. U15 v lize nezaváhali - poradili si dvakrát s Ústím i s Kladnem, 2004 nastupující za U17B si ještě přidali pěkné utkání se Sokolovem.

Děčín - Ústí nad Labem 68:58

S Ústím není lehký zápas, a i když to v poločase vypadalo jednoznačně, bylo se v druhém poločase na co dívat. Klasicky lehce nervózní vstup do utkání - vedení o tři po první čtvrtce, ale tucet minutých šoupáků. Velmi soustředěnou hrou ve druhé části si kluci vybudovali dvacetibodový náskok. Ten ve třetí čtvrtině udrželi, nicméně nenavýšili a po větším prostřídání v závěrečné části a třem trojkám v řadě se Sluneta přiblížila na čtyři body. V ten moment ukázali hráči svou sílu a jistotu - deseti body opět odskočili, nedovolili ústeckých přiblížit se na jednu střelu a i díky výrazné podpoře publika v klidu zvítězili. Pěkné utkání, ale soupeři jsme ukázali slabiny.

Válečníci Děčín - BK SLUNETA Ústí n.L. 68:58 (18:15, 42:22, 56:36)

Body: Raymond 12, Horák 10, Vojtíšek 10, Kampy 9, Randýsek 9, Fichtner 7, Sýkora 6, Techl 5. Ostatní: Sýkora 10 doskoků, 4 získané fauly, Horák 8 doskoků, 3 asistence, 6 získaných faulů, 3 získané míče, Randýsek 3 asistence, 5 získaných míčů, Vojtíšek 7 doskoků, Raymond 17 doskoků, 6 bloků.

Ústí nad Labem - Děčín 55:76

S ohledem na průběh úterního domácího utkání jsem očekával náročný zápas. A s radostí teď píšu, že mě hráči potěšili svým 100% zodpovědným přístupem. Plus pět, plus dvanáct, plus dvanáct, plus dvacet, konec. Tým soustavně navyšoval skóre, vyhnul se výpadku, dovolil soupeři méně volných střel, hráči velmi zodpovědně doskakovali i bránili. A 76 bodů venku je na nás proti Ústí slušné.

BK SLUNETA Ústí n.L. - Válečníci Děčín 55:76 (9:14, 25:37, 41:53)

Body: Sýkora 13, Fichtner 13, Randýsek 12, Horák 11, Raymond 11, Vojtíšek 6, Techl 4, Kampy 2, Žižka 2, Brož 2. Ostatní: Sýkora 10 doskoků, 8 získaných faulů, Horák 1x3, 3 asistence, 5 získaných míčů, Randýsek 3 bloky, Fichtner 3 získané fauly, 4 získané míče, Vojtíšek 3 získané fauly, Raymond 9 doskoků, 2 asistence, 3 získané míče, 5 bloků.

Děčín - Kladno 87:53

Kladno bylo na závěr tak trošku za odměnu - slabší soupeř v úzké rotaci nemohl znamenat pro silné Válečníky žádný problém. V obraně byli kluci nabádáni k tomu, aby stále makali tak, jakoby bránili skvělé střelce, dominantní hráče. Záměrně jsme nepresovali, více jsme se soustředili na obranu na defenzivní třetině. A v útoku podobně - nebylo třeba dokazovat si um ve hře 1/1, více jsem chtěl, aby si kluci zkoušeli systém a útočné spolupráce. V derby vytížení hráči strávili tentokráte více času na lavičce. Lehké výhrady jsem měl k jejich ztrátě koncentrace a k nedostatečné podpoře hráčů v poli. Ale vzhledem k průběhu střetnutí pro to mám pochopení.

Válečníci Děčín - BK Kladno 87:53 (26:10, 48:20, 72:36)

Body: Fichtner 15, Sýkora 12, Randýsek 12, Kampy 11, Vojtíšek 9, Techl 8, Raymond 6, Rajchl 6, Horák 4, Žižka 3, Brož 1. Ostatní: Sýkora 10 doskoků, 3 získané míče, Horák 5 doskoků, Kampy 1x3, 4 získané míče, Randýsek 1x3, 4 asistence, Fichtner 6 doskoků, 2 asistence, Žižka 1x3, 5 doskoků, Techl 4 získané fauly, Raymond 2 bloky, Brož 5 doskoků.

Pravděpodobně klíčové utkání čeká tým U15 tuto sobotu, doma od 18 hod. hostíme Spartu. Naposledy jsme s Pražany doma 8. 12. 2018 prohráli 57:78. Hned 6. ledna jsem jim porážku oplatili - Válečnici vyhráli na Spartě 72:85. Budeme potřebovat všechny síly na ploše i v hledišti. Všechny blízké a přátele týmu U15 tímto srdečně zvu.