• Radek Kroupa

Muži SčL - Brány semifinále otevřeny

Válečníci Děčín - BA Louny 72:58 (22:17, 40:30, 51:43)

Druhé čtvrtfinálové utkání jsme odehráli v pátek v Maroldovce. Věděli jsme, že pokud chceme postoupit, musíme se soustředit sami na sebe a na naši hru. Začátek utkání byl z obou stran nervózní, v 5. minutě bylo skóre 5:4 pro hosty. Během druhých 5 minut čtvrtiny se nám podařilo trefit tři trojky a tím jsme odskočili Lounům na rozdíl pěti bodů. Ve druhé části utkání jsme průběžně zvyšovali náš náskok až na poločasové vedení o 10 bodů.

Třetí čtvrtina byla chudá na body, povedlo se nám zahodit několik jasných šoupáků z podkoše a i díky tomu se lounským hráčům podařilo mírně snížit naše vedení na 8 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s vědomím, že pokud chceme v klidu dohrát utkání a postoupit, že musíme zlepšit efektivitu v útoku. Louny nic nevzdaly, podařilo se jim přiblížit na 4 body, ale po našem timeoutu jsme dobře zvládli poslední 4 minuty utkání, které jsme vyhráli 13:3 a připsali si tak druhou postupovou výhru do semifinále, ve kterém se utkáme s BK Teplice.

Body: Žáček 14 (1x3), Malý 13, Trbola 12, Ondráš 11 (3x3), Zuček 7, Unar 6, Bažant 5 (1x3), Liga 2, Zavadil 2.

První zápas semifinále s Teplicemi je naplánován na pátek 8. března od 19:30 hod. v ARMEX Sportcentru.